Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 10:17 Bu haber 2799 kez okundu
 
Tire Kocatürk Kolejinde miniklerin İngilizce coşkusu
Tire Kocatürk Koleji anasınıfı öğrencileri, İngilizce öğretmeni Figen Tüfenkci’nin sunumu ile büyüklerine müthiş bir gece yaşattılar.
Tire Haberi
Tire Kocatürk Kolejinde miniklerin İngilizce coşkusu

Kocatürk okullarında bu yılı öğrenim gören 55 anasınıfı öğrencisi, anasınıfı öğretmenleri, İngilizce ve İspanyolca öğretmenlerinin gözetiminde yıl boyunca öğrendikleri İngilizce oyunları, parodileri ve rontları büyük bir ciddiyetle ve coşkuyla sergilediler. Ayrıca İspanyolca öğretmeniLorenaEspitiya’nın gözetiminde öğrendikleri şarkıları ve rontları velilere sundular.

6 Nisan 2018 Cuma günü okulun konferans salonunda yapılan Yabancı Dil Gecesine çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Öğrenciler farklı kostümleri ile oyunlardaki rollerini başarı ile sergilediler.

ÖĞRENDİKLERİ DİLLERİ GÜNDELİK HAYATTA AKTİF OLARAK KULLANIYORLAR

Kocatürk Okulları Müdürü Abdulkadir Yar, gecenin açılış konuşmasında yabancı dil öğreniminin önemine değinerek;“Okulumuzda çok küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza öğrendikleri ikinci dili aktif şekilde gündelik hayatlarında kullanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu gecede de bunu göreceksiniz. Gecenin ve sahnenin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza, diğer görevli arkadaşlarımıza ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan kıymetli velilerimize, sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı