Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 10:32 Bu haber 2159 kez okundu
 
Tire Kocatürk Kids’te Meslek Tanıtım Günleri
Tire Kocatürk Okulları bünyesindeki Kocatürk Kids, öğrencilerinin kişilik gelişimlerine katkı sağlayacak bir etkinliğe imza attı.
Eğitim Haberi
Tire Kocatürk Kids’te Meslek Tanıtım Günleri

“ Meslekler Tanıyorum” etkinliği kapsamında Kocatürk Kidsli minikler, okula davet edilen meslek sahiplerinden; mesleklerinin nasıl bir iş olduklarını, mesleklerinin zorluklarını, güzel yönlerini dinlediler. Meslek sahiplerine sorular sordular, gelecekte hangi mesleğe yönelebilecekleri konusunda fikir edindiler.

 

“ Anaokulundan üniversiteye” anlayışıyla eğitim veren Tire Kocatürk Okulları Kocatürk Kids Melek Tanıtım Günleri’ne Çocuk Doktoru Ramazan Soylar, Mimar Saadet Şengök, Veteriner Hekim Fatih Alev, Eczacı Gülbin Ekşi İmamoğlu, Polis Memuru Volkan Sert, Berber Uysal Evrensel katıldı.

 

Her bir meslek sahibini dikkatle ve mutlulukla dinleyen minikler, Meslek Tanıtım Günleri tamamlanınca çomak kuklalarla kendi meslek tanımlarını yaptılar. Doktorluk, öğretmenlik, aşçılık, polislik gibi mesleklere sahip olmak istediklerini kuklalarıyla anlattılar. Bu etkinliğe katılan meslek sahipleri ve etkinliği takip eden veliler, öğrencilerin ileriki yaşlarda doğru meslek tercihi yapabilmeleri için bu dönemlerde edindikleri bilgilerin çok etkili olduğunu, bunun için de böyle aktivitelerin mutlaka yapılması gerektiğini belittiler ve bu öğrencinin gelişimine katkı sağlayan aktivite için okul idaresine ve Kocatürk Kids öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Kocatürk, Kids’te, Meslek, Tanıtım, Günleri,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire Kocatürk Kids’te Meslek Tanıtım Günleri
Tire Kocatürk Kids’te Meslek Tanıtım Günleri
Tire Kocatürk Kids’te Meslek Tanıtım Günleri
Yorumlar
Haber Yazılımı