Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 09:12 Bu haber 7730 kez okundu
 
Tire Kaymakamı Değişti
Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Görev değişikliği yaşanan Kaymakamlıkların içinde Tire’de yer alıyor.
Siyaset Haberi
Tire Kaymakamı Değişti

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki tüm ilçelere kaymakam ataması yapıldı. Atama yapılan ilçelerin arasında Tire’de bulunuyor. Yaklaşık üç yıldır Tire Kaymakamlığı görevini sürdüren Dr. Hasan Tanrıseven yeni kararname ile Giresun Vali Yardımcılığına atandı. Tanrıseven’den boşalan koltuğa ise Hatay-Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu atandı.

 

Yeni Kaymakam Fatih Çobanoğlu Kimdir?

 

1978 yılında Manisa’nın Alaşehir İlçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Alaşehir’de okudu. Lise öğrenimini Manisa Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine girdi. 1999 yılında Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. İçişleri Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak 2000 yılında Kaymakamlık mesleğine başladı.

 

 Kayseri Sarıoğlan, Eskişehir Han ve Bursa Keles ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 6 ay süre ile İngiltere’nin Nottingham kentinde İngilizce dil eğitimi aldı. Daha sonra Karaman Sarıveliler İlçesinde Kaymakamlık görevine başladı. 2006 yılında Uşak Ulubey İlçe Kaymakamlığına atandı. 2007 yılında Erzurum’un Aziziye İlçe Kaymakamlığına atandı. 30 Temmuz 2010 tarihinde de Erzurum’un Oltu İlçe Kaymakamlığına atanan Fatih ÇOBANOĞLU, 2013 yılı yaz kararnamesiyle, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığına Şube Müdürü olarak atandı. 2015 yılında Bakanlık Encümen Kararıyla Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı. 2 yıl süreyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevini yürüttü. Aynı dönemde Kimlik Kartları Daire Başkanlığı kuruldu ve 10 ay vekâleten bu görevi yürüttü. Yaygınlaştırma aşamasında ikinci görev olarak yürüttüğü Kimlik Kartları Daire Başkanlığını devretti. 2017 tarihinde Yaz Kararnamesiyle Reyhanlı Kaymakamlığına atandı.

 

 Evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Kaymakamı, Değişti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire Kaymakamı Değişti
Yorumlar
Haber Yazılımı