Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 11:28 Bu haber 3814 kez okundu
 
TİRE HALK EĞİTİMİ DOLU DİZGİN
TANRISEVEN “KAPI KAPI DOLAŞARAK EĞİTİME TEŞVİK EDELİM” Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in Başkanlığında İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı yapıldı. Toplantıda Tire Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Adnan Güven geçtiğimiz öğretim yılı yapılan işbirliği ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Tire Haberi
TİRE HALK EĞİTİMİ DOLU DİZGİN

“HEDEFİMİZ,PROJE SAYISINI ARTTIRMAK”

Müdür Güven şunları söyledi: “Son dönemde ilçemizde hayvancılık, süt ve süt ürünleri üretimi konusunda ciddi yatırımlar ve faaliyetler var. Hem Hayvancılık hem de süt ürünleri üretiminde çalışan insanların kalifiye olması için sektörle de işbirliği yaparak kurslar düzenleyeceğiz. İŞKUR ile yapılacak işbirliği ile ev kadınları öncelikli olmak üzere üreticilik eğitimi üzerinde duracağız. Tire Kaymakamlığı personeline “İş Hayatında İletişim” eğitimi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile “Sosyal Hayatta İletişim” ve bazı gıda sektöründe bulunan firmalar ile de “Hijyen Eğitimi” kurslar düzenledik. Buna benzer eğitimleri düzenlemeye de devam edeceğiz. Kısaca özetlemek gerekirse ilçemizde ihtiyaç duyulan her alanda kurslar açacağız. Geçtiğimiz dönem Sayın Kaymakamımızın direktifleri ve destekleri ile Tire’nin ulusal ve uluslararası seviyede tanıtımı içinde birçok faaliyetler düzenledik. Bu tarz faaliyetleri artırarak sürdürmeye devam edeceğiz.”

TANRISEVEN “VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİN”

    Kaymakam Tanrıseven, Tire Halk Eğitim Merkezinin çalışmaları ile göz doldurduğunu belirterek, HEM ekiplerinin Ülke çapında Tire’nin tanıtımını yaptığını söyledi. Tanrıseven şunları kaydetti:

“Önümüzdeki dönem okur yazarlığın arttırılması için gerekli çalışmaların ve kursların açılmasına öncelik vermenizi istiyorum. Eğitim vermek için vatandaşlarımızın gelmesini beklemeyin, kırsal mahallelerimizde alan taraması yapın, İlçemizin en ücra köşelerinde, gerekirse tarımsal ve ticari işletmelerde ve hatta tarlada eğitim vermek için kolları sıvayın.Mahalle muhtarlarımız ile organize bir şekilde alan taraması yapılarak dezavantajlı kişilerin tespitlerini yapalım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, HALK, EĞİTİMİ, DOLU, DİZGİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı