Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 10:52 Bu haber 2972 kez okundu
 
Tire güzel bir bayrama hazır
Onbir ayın sultanı olan oruç ayı Ramazan, bugün tutulan oruçla son bulacak ve yarın ‘Ramazan Bayramı’ yurt genelinde ve birçok İslam ülkesinde olduğu gibi ilçemiz Tire’de de hep birlikte vatandaşlar tarafından kutlanacak.
Tire Haberi
Tire güzel bir bayrama hazır

Birlik ve beraberlik, dostluk ve kardeşlik, dayanışma ve paylaşım gibi yüce hasletleri bünyesinde barındıran iki dini bayramımızdan biri olan Ramazan Bayramına huzur ve sükunet içerisinde girecek olan Tire’de her şey bayrama hazır. Vatandaşların aileleri ve akrabaları ile güzel bir bayram geçirmeleri için Emniyet ve Jandarma güçleri, ilçe merkezi ve ilçenin kırsal alanlarında gerekli güvenlik önlemlerini planladı ve aldı. Tire Kaymakamlığında yapılan bayrama özel toplantıda tüm kurum ve kuruluş yönetici ve birimlere gerekli talimatlar, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven tarafından verildi.

RESMİ BAYRAMLAŞMA, BUGÜN SAAT 12:00’DE, ÖĞRETMENEVİNDE

Kaymakam ve Belediye Başkanı başta olmak üzere, protokol üyeleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, çeşitli resmi kurum ve kuruluşların müdür ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de yer alacağı, hazır bulunacağı resmi bayramlaşma töreni, bugün gerçekleşecek. Saat 12:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Tire Öğretmenevi bahçesindeki bayramlaşama törenine isteyen tüm vatandaşlar da katılabilecek.

GÜZEL NİYET VE DAVRANIŞLARLA YAŞADIĞIMIZ YERİ CENNETEDÖNÜŞTÜRELİM

15 Haziran Cuma günü başlayacak olan ve 3 gün sürecek olan Ramazan Bayramında yine büyükler ziyaret edilecek, elleri öpülecek ve duaları alınacak. Akrabalar, komşular, dostlar unutulmayacak. Ziyaretlerde bulunulacak. Şeker, çikolata, kolonya, tatlı ikramlarında bulunulacak. Sohbetler, bayram şekeri gibi tatlı tatlı yapılacak. Fakir fukara, öksüz ve yetim unutulmayacak. Hal ve hatırları sorulup bir yemek ikram edilecek. İşte geçmişten günümüze gelen, geldiğini umduğumuz bayramların güzelliklerle dolu hasletlerinden bir kısmı bunlar. Yarın başlayacak olan Ramazan Bayramında da bunların yaşanması ve hayatın cennete dönmesi umuduyla tüm Tireli vatandaşlarımızın ve Müslüman aleminin Ramazan Bayramı Kutlu Olsun…

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, güzel, bir, bayrama, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı