Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 16:51 Bu haber 8669 kez okundu
 
Tire Emniyeti kararlı: “Suçlulara geçit yok !”
Asayiş Haberi
Tire Emniyeti kararlı: “Suçlulara geçit yok !”

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler son bir haftada yaptığı çalışmalarda 2 kişiyi araçlarında uyuşturucu madde ile yakalarken, bir işyerine ait depodan elektronik terazi çalan 2 hırsızı da yakalayarak adli mercilere teslim etti.

AYRINTILI KAMERA İNCELEMELERİ İLE ZANLILAR TESPİT EDİLDİ

Hırsızlık vakası olan ilk olay, geçtiğimiz hafta içerisinde, 23 Şubat Cuma günümeydana geldi. Olayı gerçekleştiren 2 şüpheli ilçe merkezinde bulunan bir işyerine ait depoya girerek depoda bulunan 150 kg’lık elektronik terazyi çalarak kayıplara karıştı. İşyeri sahibinin olayı fark etmesiyle hemen harekete geçen polisler, depo çevresindeki güvenlik kameralarını tek tek incelediklerinde olayı gerçekleştiren şüphelilerin 18 yaşındaki S.B. ve 17 yaşındaki G.S. olduğunu tespit ettiler. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren ekipler düzenledikleri operasyonla her iki şüpheliyi evlerinde kıskıvrak yakaladı. Şüpheliler yapılan sorgularında suçlarını itiraf ederken, çalmış oldukları teraziyi sakladıkları yeride polise gösterdiler. Yapılan araştırmada şüphelilerin daha öncede farklı suçlara karıştığı, ayrıca şüpheli S.B.’nin de daha önce karışmış olduğu bu olaylardan dolayı arandığı tespit edildi.  Şüpheliler ile ilgili tahkikat devam etmektedir.

KAÇMA GİRİŞİMİ İSTEDİKLERİ GİBİ BİTMEDİ !

Uyuşturucu madde ile ilgili olan ikinci olay ise 26 Şubat Pazartesi günü akşam saatlerinde meydana geldi. Bir motorlu aracın içerisinde bulunan 2 kişinin durumundan şüphelenen polis ekipleri, aracı durdurmak isteyince arabadaki şahıslar dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Yaklaşık yarım saatlik kovalamaca esnasında araç ilçeyi terk etmeye çalıştıysa da ekiplerin ilçe çıkışlarını tutması sebebiyle başarılı olamadı. Tekrar ilçe merkezine yönelen araç son olarak hastane civarında ekiplerin sıkıştırması sonucu yakayı ele verdi. Şüpheli şahısların araçla kaçma girişimi, istedikleri gibi bitmedi. Şahıslar kıskıvrak yakayı ele verdi.

Şüpheliler ekiplerden kaçarken araçta bulunan siyah bir poşeti de aracın camından dışarı attıkları kovalamacayı yapan polis ekiplerinin dikkatli tutumu sayesinde tespit edildi. Aramalar sonrası bulunan poşetin içindekilerin görülmesi ile şüphelilerin de neden kaçtığı anlaşılmış oldu. Poşeti açan polisler poşetin içerisinin uyuşturucu madde ile dolu olduğunu görünce araçta bulunan B.A. ve O.Y.’yi gözaltına aldı. Şahıslar ile alakalı tahkikat devam etmektedir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Emniyeti, kararlı:, “Suçlulara, geçit, yok, !”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire Emniyeti kararlı: “Suçlulara geçit yok !”
Tire Emniyeti kararlı: “Suçlulara geçit yok !”
Tire Emniyeti kararlı: “Suçlulara geçit yok !”
Tire Emniyeti kararlı: “Suçlulara geçit yok !”
Yorumlar
Haber Yazılımı