Haber Detayı
06 Ekim 2018 - Cumartesi 09:24 Bu haber 5614 kez okundu
 
Tire Dr. Aylin’e ağlıyor…
Tire Devlet Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan 49 yaşındaki Dr. Aylin Ülker 9 yıldır mücadele ettiği göğüs kanserine karşı verdiği savaşı kaybetti.
Tire Haberi
Tire Dr. Aylin’e ağlıyor…

Tire Devlet Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan 49 yaşındaki Dr. Aylin Ülker, yaklaşık dokuz yıldır mücadele ettiği göğüs kanserine yenik düştü. Çevresinde, neşeli ve hayat dolu kişiliğiyle çok sevilen Ülker, uzun yıllardır uzman olarak görev yaptığı hastanede düzenlenen törenin ardından Işıklı mahallesindeki aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Annesinin ölümüyle yıkıldı

Tire’nin tanınmış işadamlarından merhum Aydın Ülker’in kızı olan Dr. Aylin Ülker, Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra kendisini adeta işine adadı. Hiç evlenmeyen Ülker, 90’lı yıllarda Tire Devlet Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra uzman doktor oldu. 2014’te tekrar Tire Devlet Hastanesi’nde görev yapmaya başlayan idealist doktor,  bir süre sonra rahatsızlandı. Aylar boyunca hastalığına teşhis konmakta zorlanan Ülker’in uzun tetkiklerden sonra göğüs kanseri olduğu anlaşıldı. Yakalandığı ölümcül hastalığa savaş açan genç kadın dokuz yıl boyunca hayata hiç küsmedi. Kısa bir süre önce çok değer verdiği felç geçiren annesi Hatice hanımı kaybeden Ülker bir yandan tedavi sürecine devam etse de daha fazla direnemedi. Annesinin ölümüyle yıkılan Ülker’in hastalığı iyice ilerledi. Hastalarının,  “melek doktor” adını taktığı Ülker, tedavi gördüğü hastanede önceki akşam hayatını kaybetti.

Dualarla uğurlandı

Tire Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törende ise gözyaşları sel olup aktı. Dr. Aylin Ülker’in cenazesi, cenaze aracından yine doktor arkadaşları tarafından alındı. Başhekim Fatih Hayali, Dr. Ülker’in hastanede iş arkadaşları ve hastaları tarafından çok sevildiğini ifade ederek, “Mesleğine aşık biriydi. Amansız hastalık onu aramızdan zamansız aldı. Hepimizin başı sağ olsun” diye konuştu. Hastane personeli, doktorlar, hemşireler ve hastaların katıldığı tören dualarla son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Dr., Aylin’e, ağlıyor…,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire Dr. Aylin’e ağlıyor…
Tire Dr. Aylin’e ağlıyor…
Yorumlar
Haber Yazılımı