Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 11:35 Bu haber 4996 kez okundu
 
TİRE’DEN TURHAN GÜRAKSIN, CHP GENEL BAŞKANLIĞINA ADAY
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine Adaylığı ile ilgili başvuru yapan Turhan Güraksın Büyük Tire Gazetesine yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu güzide partiye genel başkan adayı olmanın bile kendisini hem gururlandırdığını hem de heyecanlandırdığını söyledi.
Siyaset Haberi
TİRE’DEN TURHAN GÜRAKSIN, CHP GENEL BAŞKANLIĞINA ADAY

"Partimizi en yüksek seviyeye getirmek amacım" Başkan Adayı Güraksın şöyle devam etti, “Umarım bu yolda inşallah iyi bir sonuç alacağıma inanarak çıkmış bulunuyorum. Sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu takdire şayan iyi bir kişilik. Dürüst inançlı ve her yönüyle sevdiğimiz bir lider. Ancak CHP altı oku güncellemek diye bir kelime kullanmak istiyorum, çünkü 6 oku yerine getiremedik. Bir genel başkan, 9 kere seçim kaybetmiş genel başkanımızın tekrar tekrar genel başkanlığa aday olması yanlış. Karşısına çıkan adayların hepsi de bazı konularda genel başkanımızın tek aday olmasını bir türlü çözemedik. Ekmeleddin ihsanoğlu’nu aday gösteriyorsunuz. Siz bir genel başkan olarak o koltuğa oturduğunuzda seçmenlerinin desteği ile ancak kendisi aday olması gerekirken o Ekmeleddin beyi aday yapmıştır. Medyadan izledik. Davutoğlu, Babacan ve Gül’ün peşinden koşmak bence yanlıştır, CHP’ye yapılan en büyük hakaret en büyük yanlıştır. Genel başkanlıkta tek amacım 6 okun yerinde, seçmenimle üyelerimle eğer ben kendime güvenmiyorsam genel başkanlığa benden sonra nefer arkadaşlarıma, benden daha kaliteli insanlara genel başkanlığı kendi ellerimle teslim edeceğim. Açık bir başkan olacağım. Seçmenimle beraber onların sorunlarını dinleyerek, partimizdeki arkadaşlarla partimizi en yüksek seviyeye getirmek amacım.”

AİLESİ DESTEK VERİYOR

Aslen Erzurumlu olan Turhan Güraksın 58 yaşında ve İzmir’de 40 yıl devlet memurluğu yaptı. Eşi Tireli olduğu için 11 yıldır Tire’de ikamet ettiğini kaydeden Güraksın, “Tire’deki ve Türkiye’deki tüm Cumhuriyet Halk Partilileri, tüm 83 milyon halkımızı selamlamak istiyorum. En büyük desteği eşim ve çocuklarım verdi. 5 çocuğum var hepsinin onayını aldım. Eşimin bana verdiği cesaretle bu yola çıktım” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE’DEN, TURHAN, GÜRAKSIN,, CHP, GENEL, BAŞKANLIĞINA, ADAY,
Yorumlar
Haber Yazılımı