Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 09:49 Bu haber 1266 kez okundu
 
Tire Demokrasi Zaferinin Üçüncü Yılı Etkinliklerine Hazırlanıyor
Tire’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri hazırlıkları başladı. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, 15 Temmuz programının milli birlik ruhuyla icra edileceğini söyledi.
Tire Haberi
Tire Demokrasi Zaferinin Üçüncü Yılı Etkinliklerine Hazırlanıyor

15 Temmuz hain darbe girişiminde göğüslerini tanklara siper eden kahramanlar, hain kalkışmanın üçüncü yılında Tire’de etkinliklerle anılacak. Tire Kaymakamlığı’nda kamu kurum amirleri, siyasi partiler, ve sivil toplum örgütleri ile toplantı yapan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 15 Temmuz’un Türk Demokrasisinin bir zaferi olduğunu söyledi.

 

Toplantıda hain darbe girişiminin üçüncü yılında 15 Temmuz şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde yapılacak olan etkinlikler planlandı. Tire’de 15 Temmuz Demokrasi be Milli Birlik günü çerçevesinde, demokrasi yürüyüşü yapılarak, Atatürk Anıtında vatandaşların katılımıyla program düzenlenecek. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, Kur’an-ı Kerim tilaveti, şiirler ve ilahilerin yer aldığı programda şehitler için lokma dağıtılacak. 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında şehitler için Cuma günü mevlit okutulacak.

 

KAYMAKAM TANRISEVEN “15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK RUHU İLE ANILACAK”

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yılında Demokrasi ve Milli Birlik günü kapsamında yapılacak etkinliklere bütün vatandaşlar davet edildi.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven “15 Temmuz 2016’da Ülkemize, ve demokrasimize kast eden hain darbe girişimi milletimizin feraseti ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ile bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz Demokrasi zaferi, milli birlik ve beraberliğin simgesidir.

 

Bizler de Tire’de hep birlikte milli birlik ve beraberlik ruhu ile hain darbe girişiminin üçüncü yılında şehitlerimizi anarak bu vatanın çetelere teslim edilmeyeceğini bir kez daha göstereceğiz.”

 

2016’DA İLK TWEET TANRISEVEN’DEN GELMİŞTİ

 

2016 yılında Alanya Kaymakamı olarak görev yapan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, hain darbe girişimine karşı ilk mesaj yayınlayan bürokrat olmuştu. Tanrıseven, saat 23:27’de Twitter’da “Türkiye Cumhuriyeti bir Hukuk Devletidir; Çetelere teslim olamaz.” diyerek hain darbe girişimine karşı olan duruşunu net bir şekilde ortaya koymuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Demokrasi, Zaferinin, Üçüncü, Yılı, Etkinliklerine, Hazırlanıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı