Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 12:29 Bu haber 3812 kez okundu
 
Naz’a arkadaşlarından 23 Nisan ziyareti
Bedensel engeli nedeniyle eğitimini evde sürdüren 5. sınıf öğrencisi Naz Öter’i arkadaşları ziyaret ederek 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladılar.
Tire Haberi
Naz’a arkadaşlarından 23 Nisan ziyareti

Tire 4 Eylül Ortaokulu öğrencisi Naz Öter (10), SerebralPalsi rahatsızlığı nedeniyle eğitimini evde sürdürüyor. Naz’ın sınıf arkadaşları ile rehber öğretmeni ve beraberinde Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri bugün Naz’ı evinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı haftası nedeniyle ziyaret ettiler.

Engeli nedeniyle sürekli evde olan Naz, arkadaşlarını görünce çok mutlu oldu. Sınıf arkadaşları Naz’a yakın zamanda geçirdiği ameliyat nedeniyle de hediye verdi.

“HEPİMİZ SENİ ÇOK SEVİYORUZ”      

Ziyarete gelen 4 Eylül Ortaokulu heyeti, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle seni ziyaret geldik. Evinde bizi ağırladığın için teşekkür ediyoruz. Hepimiz seni çok seviyoruz. Bütün arkadaşlarının öğretmenlerinin selamlarını getirdik. Seni başarılı geçirdiğin dönem ve gayretlerinden ötürü hepimiz tebrik ediyoruz. Takdir ediyoruz. Nice bayramlara hep birlikte” dedi.

ARKADAŞLARI İLE PUZZLE OYNADI, ÖZ ÇEKİM YAPTI

Daha sonra Naz Öter, arkadaşları; Aysel İrem Kavuştuk, İrem Sarı, Ceylinaz Akbaba, Şengül Yazar, Büşra Yörük ile puzzle yaptı. Günün anısı için de Naz’ın arkadaşları öz çekim yaptı.

“DEVLETİMİZİN HİZMETİ İLE KIZIM EĞİTİM ALABİLİYOR”

Naz Öter’in annesi Nazire Öter, “Naz için haftada 8 öğretmen eve gelerek ders anlatıyor. Naz geçen dönem takdir aldı. Çok gayretli ve çok istekli. 6,5 aylık doğdular. Naz’ın ikizi var. 9 aylık olup büyüyene kadar anlamadık Naz’ın rahatsızlığını. 9 aylık olduğunda hala oturamayan bir bebek olduğu için doktora gittik. O günden bu yana 9 kez ameliyat oldu. Her ameliyatta daha iyi duruma geldi. 14 yaşına kadar her yıl ameliyat devam edecek. Devletimizin hizmeti ile kızım eğitim alabiliyor” dedi.

Ziyarete, Tire İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Fırat, AR-GE Sorumlusu Mebrure Halhallı, Tire 4 Eylül Okul Müdür Yardımcısı Tuncay Yılmaz ve Rehber Öğretmen Murat Öztürk ile öğrenciler katıldı.

 

HABER:  Yiğit SOYLU

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Naz’a arkadaşlarından 23 Nisan ziyareti
Naz’a arkadaşlarından 23 Nisan ziyareti
Naz’a arkadaşlarından 23 Nisan ziyareti
Yorumlar
Haber Yazılımı