Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 15:28 Bu haber 4063 kez okundu
 
TİRE'DE OYUN YASAĞI KAHVELERİ VURDU
Koronavirüs nedeniyle birçok işletme gibi işlerinde azalma olan Tire'de ki kahvehane sahipleri bu durumdan şikayetçi olduklarını dile getirdiler.
Gündem Haberi
TİRE'DE OYUN YASAĞI KAHVELERİ VURDU

Koronavirüs nedeniyle birçok işletme gibi işlerinde azalma olan kahvehane sahipleri bu durumdan şikayetçi olduklarını dile getirdiler. Kağıt, okey, tavla ve domino oynanmasının yasak olduğu kahvelerde sadece içecek servisi verilebiliyor. Hal böyle olunca kiralarını bile ödeyemez hale gelen kahvehaneciler kafe ve restoranlarda uygulanan emir ve yasakların kendilerinde de uygulanarak oyunların tekrardan açılmasını isterken, gazetemize konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Tire'de 4 yıldır kahvehane işleten Akkoyunlu Kıraathanesi sahibi İbrahim Dönmez şunları söyledi, "Mart ayından bu yana sürekli zarar yazıyoruz, bir ekmeğe akşama kadar koşuşturuyoruz. Kahveleri ayakta tutan oyunlardır, bir masa oturur saatlerce oyun oynar oynadıkça meşrubat içer bizde bu şekilde günlük emeğimizin karşılığını alırız. Aylardır kazancımız yok zarar ediyoruz, eskiden 3 kişi çalışırdık dükkanda, şimdi iki kişiyiz yorulmuyoruz bile. Tamam sağlık hepimiz için önemli ama kafe, restoranlara uygulanan belirli sınırlar bizde de uygulansın, oyun gelsin ama belirli önlemler alınarak gelsin. Biz gelecek olan kurallara hazırız yeter ki kahvelere oyun biran önce gelsin, devletten bu konuda yardım bekliyoruz."dedi.

Tire'de yaklaşık 1 yıldır eşi ile birlikte kahvecilik yapan Zeki Akın ise şöyle konuştu:

Dükkanımı açalı bir yıl oldu pandemiden hemen önce, ilk zamanlar işlerimiz güzeldi, kazanç sağlayabiliyorduk. Araya Koronavirüs girdi, aylarca iş yerimizi açamadık. Sonra açıldık bu defa oyunlar yasak oldu. Kahveciler en çok parayı oyun masalarından kazanır, gündüz emekliler gelip stres atmak için oyun oynar, akşam ise işinden evine giden vatandaş yemeğini yer ve stres atmak için kahveye oyuna gelir, şimdilerde özellikle akşamları kahvem sinek avlıyor, kimse gelip de uğramıyor bile. Sağlık için alınan önlemlerin her zaman arkasındayız ama kahveci esnafı için de devletten bir destek bir çözüm yolu bekliyoruz. Belli başlı kurallarla oyunlar gelebilir, bir çözüm yolu üretilebilir. Bu konuda yetkililerden yarım bekliyorum."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'DE, OYUN, YASAĞI, KAHVELERİ, VURDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE'DE OYUN YASAĞI KAHVELERİ VURDU
TİRE'DE OYUN YASAĞI KAHVELERİ VURDU
TİRE'DE OYUN YASAĞI KAHVELERİ VURDU
Yorumlar
Haber Yazılımı