Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 10:39 Bu haber 4398 kez okundu
 
TİRE’de KURTULUŞ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
Tire Belediyesi tarafından organize edilen 97. Kurtuluş Haftası Etkinlikleri devam ediyor.
Kültür-Sanat Haberi
TİRE’de KURTULUŞ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın talimatlarıyla hazırlanan ve 30 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında her gün ayrı programın yer aldığı etkinliklere Tireliler yoğun ilgi gösteriyor. Gölet Şenlik Alanını dolduran Tireliler hem eğleniyor hem de açılan stantlardan alış veriş yapıyor. Tireliler her gün farklı etkinliklerle kurtuluş coşkusu yaşarken stantlarda yer alan yerli esnaf ve üreticilerin de yüzü yapılan alış veriş sayesinde gülüyor.

HALK OYUNLARINA TAM NOT

31 Ağustos Akşamı düzenlenen etkinliklerde ilk olarak eğitmenliğini Ahmet Köyük'ün yaptığı Tire Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu sahne aldı. Çeşitli yörelerin oyunlarının harmanlandığı potpuri gösterisini sunan gençler izleyicilerden tam not aldı. Minikler ise Ege yöresine ait zeybek oynadı.

TARİHİ BANDO KONSER VERDİ

Kurtuluş Haftası etkinliklerinde Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu da konser verdi. Şef Turgut Asma yönetiminde sahne alan bando, marşların yanı sıra klasik ve popüler şarkılarla da yer verdi.

ARDI ARDINA 3 KONSER

Tire Belediyesi'nin Kurtuluş Haftası Etkinliklerinde 1 Eylül Pazar günü Gölet Şenlik Alanında ardı ardına 3 konser yer aldı.

Saat 20.30'da başlayan etkinliklerde ilk olarak Uğur Gökoğlu ve Hakan Kaplanoğlu konser verdi. Yarım saat sahne alan ikili konser sonrasında gençlere verdiği destekler ve kurtuluş haftası etkinlikleri için Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'a teşekkür etti.

Saat 21.00'de ise Adnan Ünal ve ekibi sahne aldı. Elektrogitarda Hasan Ergi, klarnette ise Umutcan Yılmaz' ın eşlik ettiği Adnan Ünal birbirinden güzel şarkıları seslendirdi.

GECENİN FİNALİNİ JANTİ PLUS YAPTI

97. Kurtuluş Haftası etkinliklerinde 1 Eylül programının finalini "O Ses Türkiye Finalisti Celal Geçgin ve Grup Janti Plus yaptı.

Yaklaşık 1,5 saat sahne alan Celal Geçgin ve Janti Plus Tirelilere harika bir gece yaşattı. Nostaljik ve popüler şarkılarla Tirelilerin gönlünü mest eden Celal Geçgin ve Janti Plus konserde hareketli şarkılara da yer verdi. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran konser sonrası grup üyelerini tek tek tebrik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE’de, KURTULUŞ, HAFTASI, ETKİNLİKLERİ, DEVAM, EDİYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE’de KURTULUŞ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
TİRE’de KURTULUŞ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
TİRE’de KURTULUŞ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
TİRE’de KURTULUŞ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı