Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 12:34 Bu haber 2308 kez okundu
 
TİRE’DE, KOMİSYON YENİ SEZONU PLANLADI
Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Tire Kutsan Meslek Yüsekokulu toplantı Salonu’nda düzenlenmiş olan “İlçe Hayat Boyu” Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
TİRE’DE, KOMİSYON YENİ SEZONU PLANLADI

Tire Kaymakamı Fatih Çobaboğlu’nun Başkanlığında gerçekleşen toplantıya Tire Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri katıldı.

Toplantıda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yapmış olduğu ve gelecekte hayata geçirmek istediği projeler hakkında sunum gerçekleştirdi.

Toplantı, ‘Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği’ çerçevesinde yılda 2 kez yapılan bir toplantı. Toplantıda, İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından yeni eğitim-öğretim yılında yapılacak ve yapılması istenen çalışma, uygulama ve eğitimler hakkında farklı kurum ve kuruluşlarının görüş ve önerileri alındı. Bu doğrultuda alınan karar, talep ve istekler dosyalanarak Vali başkanlığında toplanacak olan ildeki komisyona gönderilecek.

İlde yapılan benzeri üst komisyonda Tire ve diğer tüm ilçelerden gelen dosyalar ele alınacak ve oluşturulacak il dosyası Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgili birimine gönderilecek. Yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili hamleler buna göre şekillenecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE’DE,, KOMİSYON, YENİ, SEZONU, PLANLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı