Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 11:03 Bu haber 2485 kez okundu
 
TİRE’DE, İLETİŞİM SEMİNERİ VERİLDİ
Türkiye genelinde 3 bin üyesi ve 55 şubesi bulunan Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) , iletişim ağının önemi için Tire’de seminer verdi.
Eğitim Haberi
TİRE’DE, İLETİŞİM SEMİNERİ VERİLDİ

Tire Belediyesi Kültür Sanat Salonunda Tirelilere seminer veren TRAC İzmir Şubesi afet gibi durumlarda kesintisiz iletişimin önemine vurgu yaptı.

Afet hallerinde dijital alt yapının etkisiz hale gelindiğinin anlatıldığı seminerde cemiyetin kullandığı haberleşme sisteminden bahsedildi. Türkiye Radyo Amatörler Cemiyeti’nin kullandığı sistem şebeke elektriğine bağlı olmadığı için kesintiye uğramıyor. Aküyle ve güneş panelleriyle çalışan sistem doğal afet anlarında kamu kurum ve kuruluşlarına yardım için kullanılıyor.

Olağanüstü durumların haricinde haberleşmenin sağlanması ve teknolojik gelişmelere adapte olunması ile ilgili eğitimin de verildiği seminere Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Uslu, Tire Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Okay Cansu, İlçe Emniyet Müdürlüğü Karakol Amiri Sıtkı Döner, İlçe Müftüsü Şaban Sadan, Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Duygu Hazırol, TRAC üyeleri, Tire Arama Kurtarma Derneği Başkanı Elvan Demirtaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE’DE,, İLETİŞİM, SEMİNERİ, VERİLDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE’DE, İLETİŞİM SEMİNERİ VERİLDİ
TİRE’DE, İLETİŞİM SEMİNERİ VERİLDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı