Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 16:25 Bu haber 1278 kez okundu
 
TİRE'DE HALI SAHALAR AÇILDI!
Tire'de halı sahalar bugün itibariyle faaliyete geçti.
Spor Haberi
TİRE'DE HALI SAHALAR AÇILDI!

Koronavirüs salgını dolayısıyla uzun zamandır kapalı olan halı sahalar alınan yeni karar ile bugün itibariyle faaliyete geçti.

 

İZMİR VALİLİĞİ AÇIKLADI!

İzmir'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında bazı kararlar alındı. Halı saha, yüzme havuzu gibi tesislerde ise girişlerde HES kodu uygulaması yapılacağı, seyirci, refakatçi ve misafirlerin alınmayacağı söz konusu tesislerin 09.00-19.00 arasında faaliyet göstereceği de karara bağlandı. Buna göre Tire'de de halı sahalar faaliyete geçti.

Toplantıda salgınla mücadele kapsamında yeni kararların alındığı belirtilen açıklamada, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek genel kurulların, kişilerin bir araya gelmesine neden olan her türlü etkinliklerin, kişi başına 8 metrekare alan bırakma ve aynı anda bulunabilecek azami kişi sayısı 300'ü geçmeyecek şekilde gerçekleşeceği bildirildi.

Tire'de Atatürk parkı yanında halı saha işletmeciliği yapan Muzaffer BAYBARS, "Hayırlısıyla Atatürk parkı altında bulunan halı saha işletmemizi bugün Hes kodu, maske, mesafe, ve hijyen kuralları çerçevesinde  açmış bulunuyoruz. Sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatlerinde hizmet vereceğiz." dedi.

NE GİBİ KARARLAR ALINDI

Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ise kısıtlamanın olmadığı günlerde kişi başına 8 metrekare alan ayırmak ve katılımcı sayısı 50'yi geçmeyecek şekilde 1 saatle sınırlı olacağı kararlaştırılırken daha önceden 3 - 4 Nisan için gün alınan düğünlerin ise söz konusu kurallara uyulmak kaydıyla yapılabileceği aktarıldı.

HES KODU UYGULAMASI YAPILACAK!

Halı saha, yüzme havuzu gibi tesislerde ise girişlerde HES kodu uygulaması yapılacağı, seyirci, refakatçi ve misafirlerin alınmayacağı söz konusu tesislerin 09.00-19.00 arasında faaliyet göstereceği de karara bağlandı.

Öte yandan salgının bulaşmasında önemli bir kaynak olduğu tespit edilen aile ve akraba ziyaretleri gibi ev içi etkinliklerin sınırlanmasına yönelik bilgilendirme faaliyetlerine ağırlık verileceği vurgulandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'DE, HALI, SAHALAR, AÇILDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı