Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 09:12 Bu haber 1952 kez okundu
 
Tire’de Ekmeklerin Gramajı Düştü
Sofralarımızın vazgeçilmez baş tacı olan ekmek Tire’de bundan böyle 200 gramdan satılacak.
Tire Haberi
Tire’de Ekmeklerin Gramajı Düştü

Ekmekte yaşanan gramaj değişimi sonrası görüş aldığımız Öz Karadeniz Ekmek Fırını sahibi Kemal Kılıç, değişimle ilgili bilgiler verdi. Kemal Kılıç, “Bu uygulama aslında Ramazan’dan önce yapılacaktı. Çevre ilçelerde bunu o zaman yaptılar ancak biz Belediye Başkanımızın talebiyle bunu erteledik. İnsanlarımızın Ramazan ayı boyunca huzurlu bir şekilde zam olmadan ekmeklerini yiyebilsinler diye o zaman yapmamıştık. Bayram sonrası bunu yapacaktık ancak biraz daha erteleyerek bugünlere geldik” şeklinde konuştu.

 

“Ekmek Küçüldükçe İşçiliğimiz Artıyor”

 

19 Haziran tarihi itibariyle ekmeklerin 50 gram küçüldüğünü söyleyen Kılıç, “ekmeklerin gramajı küçüldükçe bizim işçiliğimiz artıyor. Ekmeklerin kabarması zor oluyor istediğimiz kıvamı almakta zorlanıyoruz. Büyük ekmekte bunları yaşamıyoruz ancak ekmek küçüldüğü zaman zor pişiyor ve daha çok fire vermeye başlıyor” dedi.

 

“Fiyatlar Arttığı için Bunları Yaşıyoruz”

 

Un fiyatlarının eskiye nazaran çok fazla zamlandığının altını çizen Kemal Kılıç, “eskiden 75 liraya aldığımız unlar bugün en basitinden 100-105 liradan başlıyor. Şartlarımız eskiye bakılınca zamlandı. Doğalgaz, elektrik giderlerimiz arttı. Biz istiyoruz ki una zam gelmesin mazota, doğalgaza fazla zamlar gelmesin bizlerde ayakta duralım. Bizde istemiyoruz bu şekilde zamlanmasını ancak yaşam şartları bizi bu yöne doğru götürüyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire’de, Ekmeklerin, Gramajı, Düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı