Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 17:57 Bu haber 8667 kez okundu
 
TİRE'DE, ÇALIŞTIĞI İŞ YERİNDEN MALZEME ÇALDIĞI İDDİA EDİLEN ZANLI GÖZALTINA ALINDI
Tire İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, çalıştığı bir inşaat firmasına ait yaklaşık 80 bin lira değerindeki malzemeleri çaldığı iddia edilen zanlıyı 20 günlük uzun takip ve çalışmanın sonucu yakalayarak gözaltına aldı.
Asayiş Haberi
TİRE'DE, ÇALIŞTIĞI İŞ YERİNDEN MALZEME ÇALDIĞI İDDİA EDİLEN ZANLI GÖZALTINA ALINDI

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü üst üste yaptıkları başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Olay Tire'de faaliyet gösteren bir inşaat firmasında meydana geldi. Çalıştığı işyerinden farklı tarihlerde malzeme çalan zanlı, işyeri sahibinin malzemelerin eksildiğini fark etmesi üzerine, yapılan operasyon sonucu yakayı ele verdi.

Edinilen bilgilere göre olay şu şekilde gerçekleşti:

İşyeri sahibi geçtiğimiz günlerde şantiyedeki malzemelerin eksildiğini fark edince durumdan şüphelenerek malzemelerin sayımını yaptırdı. Yapılan sayım sonucu yaklaşık 80 bin lira değerindeki malzemelerin eksik olduğunu fark eden işyeri sahibi zaman kaybetmeden İlçe durumu polise bildirdi. İşyeri sahibinin yaklaşık 80 bin lira değerindeki malzemesinin çalındığını belirterek müracaata bulunması üzerine, Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler zaman kaybetmeden hemen harekete geçti.

20 GÜN BOYUNCA KAMERA KAYITLARINA BAKILDI

20 gün boyunca şantiye çevresinde bulunan ve şantiyeye çıkan tüm sokak ve caddelerdeki çok sayıdaki kamere kaydını inceleyen Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, ilçe dışından geldiği tespit edilen bir hurdacıyı tespit ederek soruşturmayı bu yönde derinleştirdi.

Polis ekiplerinin hummalı ve özverili çalışması sonucu işyeri çalışanlarından İ.T.’nin farklı tarihlerde yaklaşık 80 bin lira değerindeki malzemeyi çalarak kamera kayıtlarındaki hurdacıya sattığı anlaşıldı.

Şüpheli İ.T. Asayiş Büro Ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanarak göz altına alındı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'DE,, ÇALIŞTIĞI, İŞ, YERİNDEN, MALZEME, ÇALDIĞI, İDDİA, EDİLEN, ZANLI, GÖZALTINA, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı