Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 10:56 Bu haber 5632 kez okundu
 
Tire’de boğalar arenaya çıkacak
Tire’de ilk kez boğa güreş etkinliği düzenlenecek. Kaymakamlık, Belediye ve Çeriközü Muhtarlığının desteklediği etkinlik, “Çeriközü Köyünü Güzelleştirme” hedef ve yararıyla “1. Geleneksel Boğa Güreşi” adıyla gerçekleştirilecek.
Tire Haberi
Tire’de boğalar arenaya çıkacak

Tire Kaymakamlığı, Tire Belediyesi ve Çeriközü Köyü Muhtarlığı iş birliği ile Sinan Badak, Fatih Bacaksız ve İsmail Tetik isimli vatandaşların oluşturduğu organizasyon komitesi tarafından “1. Geleneksel Boğa Güreşi” etkinliği düzenlenecek. Tire’de ilk kez yapılacak olan bu etkinlik, 6 Mayıs Pazar günü Maltepe Arena’da gerçekleştirilecek. Boğa Güreşi etkinliğinin medya sponsoru “Yerel Güç” gazetesi olacak.

100 BOĞA KATILACAK                                              

Tire’nin geniş katılımlı ilk büyük boğa güreşi yarışması olacağını kaydeden organizasyon komitesi tarafından yapılan açıklamada; “Tire’nin ilk büyük boğa güreşi yarışması etkinliğini gerçekleştirmek üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Aydın, Denizli, Muğla ve Artvin illeri ile ilçemiz Tire ve çevre ilçelerden en büyük ve güçlü pehlivan boğalar katılacak. Tire’ye getirilecek ve sahaya çıkarılıp güreştirilecek boğa sayısı yaklaşık 100 adet olacak. Finalde iki yenilmez boğa karşı karşıya gelecek. Tire’nin en büyük boğa güreşi olacak” dedi.

BAŞCAZGIR BALLIOĞLU GELECEK

“Baş”, “Başaltı”, “Tozkoparan”, “Büyük Orta”, “Küçük Orta” gibi kategorilerde gerçekleştirilecek olan boğa güreşlerinde, pehlivan boğalar; ‘Kaymakamlık Kupası’, ‘Belediye Başkanlığı Kupası’, ‘Ziraat Odası Kupası’, ‘Çeriközü Muhtarlık Kupası’ ve ‘Ağalık Kupası’ için kıyasıya mücadele edecek. Şenlik havasında geçmesi planlanan boğa güreşinin sunuculuğunu Türkiye’nin boğa güreşleri festivallerinde tanınan başcazgırı Ali Ballıoğlu yapacak.

BOĞA GÜREŞİ, 6 MAYIS GÜNÜ MALTEPE ALANINDA OLACAK

Davul ve zurnalar eşliğinde festival coşkusu ile gerçekleşecek olan boğa güreşlerinde ‘Ağa’ da seçilecek. 10 bin izleyicinin beklendiği Tire Çeriközü Köyünü Güzelleştirme yararına düzenlenen 1. Geleneksel Boğa Güreşi 6 Mayıs Pazar günü saat 10:00’da Maltepe Arena’da yapılacak. Güreşlerde Tire adına yarışacak boğalar arasında; Sinan Badak’ın“Son Darbe” ve Fatih Bacaksız’ın “Küçük Ağa” adlı boğaları da olacak.

 

HABER:  Yiğit SOYLU

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire’de, boğalar, arenaya, çıkacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire’de boğalar arenaya çıkacak
Tire’de boğalar arenaya çıkacak
Yorumlar
Haber Yazılımı