Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 10:42 Bu haber 5521 kez okundu
 
Tire’de Baz İstasyonu İsyanı
Tire’de Hürriyet Mahallesi Maltepe Caddesinde bir evin çatısında bulunan baz istasyonu tehlike saçıyor. Mahalle sakinlerinden Kadir Özen’in verdiği bilgilere göre ‘’istasyon kurulduğundan beri mahallede kendi eşi de dahil olmak üzere bir çok kişi meme kanserine yakalandı.
Tire Haberi
Tire’de Baz İstasyonu İsyanı

Kamufle edilmiş                                             

Baz istasyonun kamufle bir şekilde durduğunu belirten Özen ‘’Baz istasyonunun güneş enerjisi formunda muhafaza edildiğini söyledi. Bu sayede olası tepkilere karşı önlem almışlar diye aktardı.

Belediye ve Kaymakamlığa Başvuruda Bulunduk

Olayla ilgili olarak Tire Belediyesine ve Kaymakamlığa dilekçe verdiklerini dile getiren mahalle sakinleri sonuç alamadıklarını söylediler. İstasyonun yasal olarak gözüktüğü hatta bunun için elektrik hattını kapı otomatından alındığı iddia edildi.

Hastalığı tesadüfen öğrendiler

İstasyon yüzünden hastalığa yakalanan mahalle sakinlerinden Fatma Zerrin Kırlı hastalığını başka bir sebeple gittiği hastanede öğrendi. Kırlı, hastaneye bel ağrısı için gitmiştim gerekli tetkikler yapıldıktan sonra doktorumun bir de mamografi çektirelim demesi sonucu hastalığımı öğrenmiş oldum. Hemen İzmir 9 Eylül Üniversite hastanesine gönderildim ve ardından özel bir hastane de ameliyat oldum. Sözlerini sürdüren Kırlı, tedavi sürecinin zorlu geçtiğini, neredeyse ölümle burun buruna geldiğini söyledi. Yaşananların üzücü olduğunu ve yaşayan bilir diyerek yetkililerden çözüm bulunmasını istedi.

İmza Toplayabiliriz

Baz istasyonunun çevreye çok zarar verdiği ve olay duyulduktan sonra mahalle olarak tedirgin olduklarını aktaran mahalle sakinleri, çevrede genel bir radyasyon taramasının yapılmasını ve istasyonun buradan kaldırılmasını talep ediyorlar. Biz çektik başkaları çekmesin diyen mahalleli, gerekirse mahalle olarak imza toplayabiliriz diyerek yetkililerden talepte bulundular.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire’de, Baz, İstasyonu, İsyanı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire’de Baz İstasyonu İsyanı
Yorumlar
Haber Yazılımı