Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 15:21 Bu haber 1707 kez okundu
 
TİRE'DE BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ
15 Nisan'da başlayan av yasağının 1 Eylül itibariyle sona ermesiyle birlikte Tire'de balık tezgahları bereketlendi.
Sektör Haberi
TİRE'DE BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ

15 Nisan'da başlayan av yasağının 1 Eylül itibariyle sona ermesiyle birlikte tezgahlar dolmaya başladı. İlçemiz Gümüşpala Caddesinde 20 yıldır Tirelilere hizmet veren Vural Balıkçılık günlük taze balıklarını müşterisine sunmaya başladı.

Her yıl müşterilerine en lezzetli balıkları sunan işletmeciliğini Vural Şahin'in yaptığı işletme 1 Eylül itibariyle vira bismillah dedi. Vatandaşlar da sezonun başlamasıyla birlikte taze balık alabilmek için tezgaha akın etti.  İşletme bu yıl evlerinden çıkamayan vatandaşlara paket servisi de yapacak.

20 yılı aşkın süredir bu sektörün içinde olan Vural Şahin geçen seneye göre daha bereketli bir yıl  olduğunu belirterek, "1 Eylül itibariyle satışa başladık, bu sene denizlerimizde balık oldukça çok, bereketli bir sene olacak. Havaların biraz daha soğumasıyla çok daha iyi olacak. Bizde dükkanımızda en taze balıklarımızı müşterilerimize sunuyoruz. Gelip yerinde görebilirler, bakıp inceleyebilirler, 20 yıldır bu sektörün içindeyim, işimi hakkıyla yapıyorum, insanlar verdiği paranın hakkını benim tezgahımda alabilir. Bizim için önemli olan müşteri memnuniyeti."

"FİYATLAR ŞU AN BİRAZ PAHALI, AMA İYİLEŞME OLACAK"

Fiyatlar hakkında da bilgi veren Şahin, "Sezonun yeni başlamasıyla fiyatlar şuanda biraz yüksek, fakat önümüzdeki günlerde bir düşüş yaşanır, balık bu yıl bol, kış boyunca Tirelilerin balığa doyacağını söyleyebilirim. En uygun fiyatlarımızla sezon bitene kadar taze balıklarımızı satmaya devam edeceğiz. Şuanda tezgahımızda Sardalya'nın kilosu 20 Tl, Hamsi ve İstavrit'te aynı fiyatta. Tekir 40 Tl, Kültür Levreği 45 Tl, Deniz Levreği 75 Tl, Çupra Kültür 45 Tl, Çupra Deniz 75 Tl, Somon 80 Tl, Mırmır 40 Tl, Karides 40 Tl, Kalamar 90 Tl, Kefal ise 35 Tl'den satılıyor."

ARA KAPINA GELSİN

Müşterilerin ayağına kadar hizmet vereceklerini belirten Şahin, "Günlük en taze balıklarımızı müşterilerimize sunarken bunun yanında temizleme işlemi de yapıyoruz, bu sene Vural Balıkçılık olarak evlere servis imkanı da sunacağız, evlerinden çıkmayan vatandaşlarımız 0553 095 74 88 numaralı telefonu arayarak gönül rahatlığıyla sipariş verebilir. Balıklarımızı yerinde görmek isteyen Tireliler ise Gümüşpala Caddesinde, eski Hasan İşlek benzinliği yanında bulunan yerimize gelebilir."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'DE, BALIK, TEZGAHLARI, ŞENLENDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE'DE BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ
TİRE'DE BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ
TİRE'DE BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ
TİRE'DE BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ
TİRE'DE BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ
TİRE'DE BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ
TİRE'DE BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı