Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 11:01 Bu haber 3685 kez okundu
 
TİRE’DE 2. ULUSLARARASI DAMA TURNUVASI YAPILDI
Tire Haberi
TİRE’DE 2. ULUSLARARASI DAMA TURNUVASI YAPILDI

Tire Belediyesi tarafından organize edilen 2. Uluslararası Dama Turnuvası, büyük çekişmelere sahne oldu.

Turnuvaya, yurtiçinden ve yurtdışından toplam 44 yarışmacı katıldı. Türkiye’nin yanı sıra İran, Kuveyt ve Lübnan’dan katılan yarışmacılar, birincilik için kıyasıya mücadele ettiler.

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in katıldığı ödül töreni Tire Bedesten Hanında düzenlendi. Turnuvada ödül alanlar uluslararası birincisi İranlı Farok Bokan, İkincisi Lübnanlı ChadyKleid ve üçüncüsü ise Fadi Al Omran oldu. Türkiye geneli birincisi Faik Yıldız, ikincisi Göksel Kaya ve üçüncüsü ise Ahmet Karataş oldu.

TİRE’NİN DAMAYA EVSAHİBİ OLMASI SEVİNDİRİCİ

Turnuvada derece alan yarışmacılara ödülleri Kaymakam Tanrıseven, Başkan Çiçek ve protokol tarafından verildi. Turnuvanın ödül töreninde katılan Kaymakam Tanrıseven’e Ege Damacılar Derneği tarafından teşekkür plaketi verildi.

Ödül Töreninde kısa bir konuşma yapan Kaymakam Tanrıseven, Tire’nin ikinci kez turnuvaya ev sahipliği yapmasının sevindirici olduğunu belirterek, derece alanları tebrik etti. Başkan Çiçek de her sene dama turnuvasını daha ileriye taşıma gayreti içinde olduklarını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE’DE, 2., ULUSLARARASI, DAMA, TURNUVASI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı