Haber Detayı
24 Nisan 2022 - Pazar 16:38 Bu haber 3259 kez okundu
 
TİRE ÇOCUK BELEDİYESİ TÖRENLE AÇILDI
Tire Gölet Şenlik Alanı’ndaki töre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Ödemiş Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Mahalle Muhtarları, Siyasi Parti ilçe Başkanları ve aileleri ile çocuklar katıldı.
Kültür-Sanat Haberi
TİRE ÇOCUK BELEDİYESİ TÖRENLE AÇILDI

Programda konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, bu güzel 23 Nisan etkinliğini şehrimizde oluşturan Çocuk Belediyesini şehrimize kazandıran Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e teşekkür ediyorum. Bu güzel uygulama ile çocuklarımızın belediyemize daha çok katılmalarını ve onların görüşlerini hayata geçirme imkânı bulacağımızı düşünüyorum. Böylelikle Seferihisar’ın ardından İzmir’de 2. Çocuk belediyesini Tire’de açıyoruz hep birlikte. Çocuklarımıza çok değer veriyoruz. Onların görüşleri belediyeciliğimizin her alanında çok önemli. Onlarla birlikte mesai yapacağımızı buradan ilan ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugün buradaki programda Tire'deki çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıyı görüyoruz. Şehirlerimizin her köşesini sokakları caddeleri bir şehri yapan ne varsa çocuklarımızla paylaşıyoruz. Projelerimizi planlarımızı her şeyi çocuklar için yapıyoruz. Bu düşünceden hareketle Seferihisar belediyesi görevimi yaparken bir çocuk belediyesi kurmaya karar verdim. Çünkü çocukların kendi gelecekleri oluşturulurken söz sahibi olması gerekirdi. Böylelikle ilk çocuk belediyesi Türkiye’de Seferihisar’da doğdu. Tek bir cümle ile özetlemek gerekirse, kurduğumuz çocuk belediyesi bir belediye başkanı olarak bana şu imkânı verdi, dünyayı onların gözünden görebilmek. Elbette uzmanların görüşleri çok önemli ama bir tesisi orayı kullanacak çocukların gözünden görmek önemli. Bugün Tire Belediyesi ile birlikte Tire Çocuk Belediyesini açmanın büyük bir gururunu yaşıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Tire Çocuk Belediyesi’nin Hizmet Binasının açılışı yapıldı. Açılışta kurdeleyi çocuklar kesti. Etkinlik alanında ayrıca çocuklar için gün boyu sahne programlarının da yer aldığı programlar, çocuk oyun parkları ve çocuklara yönelik stantlar yer aldı.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, ÇOCUK, BELEDİYESİ, TÖRENLE, AÇILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE ÇOCUK BELEDİYESİ TÖRENLE AÇILDI
TİRE ÇOCUK BELEDİYESİ TÖRENLE AÇILDI
TİRE ÇOCUK BELEDİYESİ TÖRENLE AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı