Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 19:38 Bu haber 3897 kez okundu
 
TİRE CHP’DE “HAKAN ŞENOYAR” YENİDEN BAŞKAN
Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe kongresinde Hakan Şenoyar ve Ali Haydar Öztürk yarıştı.
Siyaset Haberi
TİRE CHP’DE “HAKAN ŞENOYAR” YENİDEN BAŞKAN

Tire Belediyesi Hangar Çok Amaçlı Salonu'nda bir araya gelen 292 Cumhuriyet Halk Partisi delegesi ilçe başkanını belirlemek üzere sandığa gitti.

Kongreye Gençlik ve Spor Eski Bakanı Yüksel Çakmur, CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Özcan Purçu, CHP'li eski milletvekili Musa Çam, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz, CHP Kiraz İlçe Başkanı İsmet Korkmaz, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Çetin ve Cumhuriyet Halk Partililer katıldı. 

Kongrede Divan Başkanlığına CHP İzmir eski il Başkanı Asuman Ali Güven seçildi.

ERİŞ, “HER ŞEYİN ÇOK GÜZEL OLMASI İÇİN HERKES BU SALONDA”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş konuşmasında, “Bu bölgede İzmir’de Millet İttifakı iyi bir başarı yakalamıştır. Gönlümüzdeki başarı olmuş mudur, hayır, daha iyisi olabilir. Son genel seçimin son ayağı olan İstanbul seçimleri umudun en güzel göstergesi olmuştur. Seçim döneminde kullanılan sevgi dili barış dili başarıyı sağlamıştır. Her iki genel başkan da seçimi çok iyi analiz ettiler halkın beklentileri çok iyi analiz edildi. İstanbul’da bir çocuk söyledi, ‘Ekrem abi hiç merak etme her şey çok güzel olacak’ dedi. Ve İstanbul seçimleri çok güzel oldu. Her şeyin çok güzel olması için herkes bu salonda. Bu umut Tire’de var. Umudu tekrar yeşertecek ve iktidar yolunda ilerleyeceğiz. Kongreniz hayırlı olsun” dedi.

DURAN, “TİRE BELEDİYESİ HEPİMİZİN BELEDİYESİDİR”

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran yaptığı konuşmada, “Sözlerime ülkemizin içinde bulunduğu büyük sorunlar karşısında üzerilerine tarihin yüklediği büyük bi sorumluluğu yerine getirerek 31 Mart yerel seçimde de ortaya koyarak büyük bir ittifakı hayata geçiren sayın genel başkanlarımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener hanımefendiye bu büyük ve özverili mücadeleleri için teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum. Ülkemiz içinde bulunduğu durum itibariyle beklide kuruluş aşmasında dahi göremediği büyüklükte tehditler içindeyken sayın genel başkanlarımızın ortaya koyduğu kurucu değerlerde fikir babamız uğrunda ürüdüğümüz canımızı ortaya koyduğumuz ulu önde Mustafa kemal Atatürk’ün idealleri çerçevesinde ortaya koydukları millet ittifakı ile 31 Mart yerel seçimlerine hep birlikte girdik. Seçim sonuçları ortaya koydu ki yıkılmaz denilen kaleler güç birliği ile yıkılabiliyormuş. Seçimler ortaya koydu ki birlikten kuvvet doğuyormuş ve bu birliktelik güç birliği neticesinde ülkemiz daha güzel yarınlar için umut yeşertmiştir. 31 Mart seçimleri sonrasında en keskin siyasiler bile dillerini yumuşatmıştır. Hedefimiz hep birlikte mücadele ettiğimiz uğrunda gece gündüz koştuğumuz en nemli hedefimiz ülkemizin tek adam rejiminden tekrar demokratik parlamenter sisteme dönmektir. Bu salonda ülkemizin içinde bulunduğu büyük sıkıntılar karşısında kendini ortaya koyan yiğit cesur bir hazirun görüyorum. Bu salonda 31 Mart yerel seçim öncesinde genel merkezlerimizin ortaya koymuş olduğu ittifak ruhuna uygun hareket eden birlikte mücadele ettiğimiz mesai arkadaşlarımı görüyorum. Bu büyük başarı için birlikte yürüdüğümüz tüm arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.  İnanıyorum ki Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP Tire ilçemizde de bu güzel kongrede kendine yakışan olgunlukta bir seçim sergileyecek, demokrasiyi sandığa yansıtacaktır. CHP’nin değerleri delegeleri kendilerine yakışan yönetimi tespit edecektir. Sizlerin desteği ile seçilmiş bir kardeşiniz olarak Tire Belediyesinin hepimizin belediyesi olduğunu sizlere söylemek istiyorum. Kongrenin ilçemize ve ülkemize iyilikler güzellikler getirmesini diliyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından CHP Tire kongresinde ilçe başkanlığına aday olan Hakan Şenoyar ve Ali Haydar Öztürk birer konuşma yaptı.

Daha sonra gündemin seçim maddesine geçildi ve 292 CHP Tire delegesinden kongreye katılan 236 delege oy kullandı. Yapılan oylama sonunda Hakan Şenoyar 199 oy alarak başkan seçildi. Diğer Aday Ali Haydar Öztürk ‘ün 34 oy aldığı kongrede 3 oy geçersiz sayıldı.

ASIL OLAN BİZİM İÇİN CHP’DİR

CHP Tire İlçe Başkanlığına seçilen Hakan Şenoyar yaptığı konuşmada, “CHP olağan kongresini centilmence tamamladık. CHP tüzükle işleyen bir partidir. Tüzük kuralları neyi emrediyorsa biz onlara uymak zorundayız. Teveccüh göstererek köylerden gelen kardeşlerimizi ev hanımlarımızı, işçi kardeşlerimi kutluyorum teşekkür ediyorum. Asıl olan bizim için CHP’dir. Türkiye’deki bozuk düzenin önüne geçecek bir yapıda olmasını her yapıda sağlamamız gerekiyor. CHP Türkiye için bir kurtuluştur. Halkın yangından çıkış kapısıdır. Türkiye yangın yeridir. Ali Haydar Öztürk ile yarıştık bu kongrede. Medeni cesaretinden dolayı kendisini kutluyorum. En son güne kadar alacağı oyun hesabını yapmadan aday olarak karşımızda durdu. Bundan böyle birlik beraberlik daha iyi tecelli edecektir. Ali Haydar Öztürk kardeşimi tebrik ediyorum” dedi.

ÖZTÜRK: “KAZANAN CHP OLDU”

Ali Haydar Öztürk de seçim sonrası ilk açıklamayı gazetemize yaptı. Öztürk, “Kongre, CHP ailesi içinde bir yarıştır. Seçilen kim olursa olsun kazanan Cumhuriyet Halk Partisidir. 2 sene görev süresince Hakan Şenoyar ile her türlü partililik görevimi yerine getireceğim” dedi.

İŞTE CHP TİRE YENİ YÖNETİM KURULU

Başkan Hakan Şenoyar, Yönetim Kurulu Süleyman Ardaş, Refah Ayyıldız, Gürkan Coşkun, Ferhat Erçoban, Emrah Gacan, Hasan Güler, Ahmet Barış Kırlı, Emine Martoğlu, Süheyla Ödek, Derya Örün, Mustafa Özer, Ahmet Tümer, Nihal Ulaş, Tülay Uysal.

İL DELEGELERİ

Nejat Bozkurt, Hatice Canoğlu, Burcu Ersen, Gülgün Gözeger, İsmail Güleç, Hüseyin Hapçı, Şenol Sardoğan, Mestan sulukoğlu, Hakan Şenoyar, Elvan Tetik.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, CHP’DE, “HAKAN, ŞENOYAR”, YENİDEN, BAŞKAN,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE CHP’DE “HAKAN ŞENOYAR” YENİDEN BAŞKAN
TİRE CHP’DE “HAKAN ŞENOYAR” YENİDEN BAŞKAN
TİRE CHP’DE “HAKAN ŞENOYAR” YENİDEN BAŞKAN
TİRE CHP’DE “HAKAN ŞENOYAR” YENİDEN BAŞKAN
Yorumlar
Haber Yazılımı