Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 12:03 Bu haber 1444 kez okundu
 
Tire Basını Yeni Kaymakam’ı Ziyaret Etti
Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu dün mesaiye başladı. Çabanoğlu’na yeni görevinde ilk ziyareti Basın mensupları gerçekleştirdi.
Gündem Haberi
Tire Basını Yeni Kaymakam’ı Ziyaret Etti

Keyifli bir sohbet eşliğinde geçen ziyarete Anadolu Ajansı Muhabiri Dilek Ayvalı, Yeni Asır Gazetesi Muhabiri Nadir Uysal, Büyük Tire Gazetesi sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Demirören Haber Ajansı Muhabiri Yiğit Soylu, Büyük Tire Gazetesi Muhabiri Zübeyir Tabak, Haber Tire Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ercan Çelik, İhlas Haber Ajansı Muhabiri Fatih Şaşmaz, Tire Belediyesi Basın Sorumlusu Şeref Şenki ve Haber Tire Gazetesi Muhabiri Ergün Çelik katıldı. Sohbette özellikle Tire için güzel kelimeler sarf eden Çobanoğlu Tire’ye daha önce misafir olarak geldiğini ve coğrafi özellikleri, yeşilliği ile estetik olması ve tarihi dokusunun korunup bu günlere getirilmesi açısından Tire’nin özel bir şehir olduğunu kaydetti.

Tire Sevdiğim Bir Şehir

Tire’yi çok beğendiğini ve göreve büyük bir heyecanla başladığını ifade eden aslen Manisa Alaşehir’li olan Çobanoğlu yeşilliği ve tarihi yapısını eski Alaşehir’e benzettiğini ve Tirelilerin tarihi yapılarını koruyup bu günlere getirmiş olmasından dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Bölge insanının Alaşehir insanıyla aynı özelliklere sahip olduğunu ama Türkiye’nin her bölgesini sevdiğini ve birçok farklı kültürlerde görevler yapmanın meslek hayatında sevdiği bir şey olduğunu söyleyen Çobanoğlu şöyle devam etti, “Her yörenin kendine özgü yemekleri, kıyafetleri, folklörü var. Bu çeşitlilik benim çok sevdiğim şeyler. Tire’nin de kendine özgü halk oyunları ve yemekleri var. Tire’nin huzurlu ortamını doyasıya yaşamayı istiyoruz.”

Tire’ye Hizmet Etmeye Geldim

“Amacımız Halkımıza en iyi şekilde hizmet vermek Cumhurbaşkanlığımızın programını en iyi şekilde Tire’de uygulamak, olabildiğince hakkaniyetli ve adil bir yönetim sergileyeceğiz. Güzel bir başlangıç yaptık, umarım her sey ilerleyen zamanlarda daha güzel güzel olur.”

ÇİÇEK YERİNE BAĞIŞ İSTEDİ

Yeni Kaymakam Fatih Çobanoğlu, basın aracılığıyla Tirelilere çok anlamlı ve güzel bir mesaj yolladı. Makamına yapılacak olan ziyaretlerde Çiçek getirmek yerine bu yaz bir çok farklı bölgelerde yanan ormanlardan dolayı doğaya yeni ağaçlar kazandırmak adına TEMA vakfına bağış yapmalarını istedi. Çiçek kabul etmekten ziyade vakfa bağış yapılmasından dolayı mutlu olacağını söyleyerek göreve başladığı ilk günden gönülleri fethetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Basını, Yeni, Kaymakam’ı, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
sliklar">
RESMİ İLANLAR

Haber Yazılımı