Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 18:55 Bu haber 3938 kez okundu
 
“TOKİ, AKP’nin inşaat firması mı ?”
CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, erken seçim başta olmak üzere ilçe ve ülke gündemi ile ilgili birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.Şenoyar’ın yaptığı açıklamada şu iddia ve ifadeler yer aldı.
Tire Haberi
“TOKİ,  AKP’nin inşaat firması mı ?”

“Öncelikle Devlet Bahçeli’nin üçüncü bir hareketi bu. Onun söylemiyle başlayan bir süreçle, Türkiye’de bir erken seçim gündeme gelmeye başladı. Nitekim önceki gün de AK Parti kurmaylarının ve Cumhurbaşkanının yapmış olduğu açıklamalarla da önümüzde 24 Haziran’da bir genel seçim görünüyor. Bu genel seçim çok alelacele yapılmış ve hızlı bir karar alınmış gibi görünmesine rağmen aslında bunun bir tertipten ibaret olduğunu biliyoruz. OHAL’insürekli uzatılması, kanun hükmünde  kararnamelerin yapılması, bunlar tamamen  bu erken seçim hazırlıkları ve AKP iktidarının da bitişi noktasında kendi sonlarını görmesinden kaynaklanmaktadır. Zaten baktığınız zaman devletin iktisadi devlet teşekküllerinden tutun kurumlarına kadar, hatta topraklarının satılması ve adeta devlete ait bütün kamu kurum ve kuruluşların yangından mal kaçırır gibi satılması ortada. Buna özelleştirme deniliyor ama bu aslında peşkeş çekme, hatta o bile değil Türkiye’nin tapusunu üzerlerine alma politikasıdır.”

ŞENOYAR’DAN TOKİ TEPKİSİ

“Tire’de son günlerde gördüğümüz bir haberde, TOKİ bir devlet kuruluşu olmasına rağmen, AKP İlçe Başkanlığı sanki TOKİ kendi inşaat firmasıymış gibi konutların satışa çıktığını ilan edip bunun üzerinde siyasi pirim yapmaya çalışıyorlar. Bu son derece yanlıştır.”

“Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür vetüm siyasi partilerde demokrasinin gereği olarak Türkiye Cumhuriyetinde boy göstermektedir. Bura da Türkiye’nin bütün devlete ait kamu kurum ve kurulularını sadece bir siyasi iradeye aitmiş gibi göstermek çok yanlış buluyorum hatta ve hatta siyaset ve demokrasi erdemi içinde kınıyorum.”

“HERAN SEÇİME HAZIRIZ”

Gelelim erken seçime biz öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara talip bir partiyiz. Ancak ben sadece Tire CHP İlçe Başkanıyım ve kendi ilçemde öncelikli olarak kendi görevimi yapmak zorundayım. Her an seçime hazırız. Hep bunu konuşuyoruz ve bütün örgütümüzle bütün görev bölüşümlerimizin her daim başındayız. Adete biz hazır asker gibiyiz sandık kurulu üyelerimiz, okul sorumlularımız, bilişim sorumlularımız, mahalle temsilcilerimiz, köylerdeki delege ve üyelerimiz,mahallelerdeki delege ve üyelerimiz ve müşaitlerimizle beraber profesyonel bir sandık örgütlenmesini yapmış bulunmaktayız. Tire olarak sandıklarda sıkıntımız yok ıslak imzalı tutanaklardan tutun YSK’daki kontrollere kadar hepsini Tire olarak biz dört dörtlük yapıyoruz.

“TİRE TEŞKİLATI OLARAK EN İYİ OY SIÇRAMASINI YAPTIK”

Geçen referandumda, partili arkadaşlarımla birlikte yaptığımız güzel ve etkili çalışma ile ‘Hayır’ bloğunun beklenenin üzerinde oy almasını sağladık. Bu yükselişimizle 1 Kasım seçimlerinde aldığı oy oranına göre Türkiye’de en yüksek oy sıçraması yapan kentlerden biri olduk. Bu gururu tüm partili arkadaşlarımızla yaşadık.

                                 

                                                    

 

Önümüzde ki genel seçimlerde de biz yine başarılı olacağız. Bu konu da halkımıza güveniyoruz. Halkımız artık olanların farkına vardı. Bu işin artık bir siyasi parti boyutundan ziyade memleket meselesi olduğunu kavramının altını çizmek lazım. Bunu halkımızın anladığını düşünüyorum.

“ŞEHİTLER GELMEYE DEVAM EDİYOR”

“Halkın bu günkü iktidarın referandumdan önce, ‘Referandumda ‘evet’ çıkarsa şehit haberleri bir daha gelmeyecektir’ demesine rağmen görüyoruz. Referandumun üzerinden 1 yıl geçmemesine rağmen şuana kadar 500-600 civarında şehidimiz oldu. Birçok eve şehit ateşi düştü. Biz bunlara artık dur demek istiyoruz. Hükümetin yanlış politikaları yüzünden şehitler verilmesine, insanların ekonomik özgürlüklerini kaybetmesine, ahlaki çöküşün artmasına, çiftçinin bitmesine dur demek istiyoruz.”

“EMEKLİ MAAŞLARI ÇOK KOMİK RAKAMLARDA”

“Emekli maaşları bugün çok komik rakamlarda. Emekli olacak insanların 600- 700 TL gibi rakamlarda maaş alması bahsinde bulunuluyor. Bu emekli ile toplumla dalga geçmektir. Türk toplumuyla dalga geçilmesine müsaade etmeyeceğiz. Gerekli cevabı toplum sandıkta verecek.”

“ERKEN SEÇİMLE BİR SİYASİ HAREKETİN ÖNÜ KESİLMEK İSTENİYORSA BUNA KARŞIYIZ”

“Erken seçim kararının bu kadar hızlı alınmasının arkasında bir siyasi hareketin önünü kesme fikri varsa biz buna da karşıyız. Eğer demokrasi gerçekten varsa, siyasi oluşumların önünü keserek, engeller çıkararak başarı beklenilmez.  Böyle bir anlayış varsa, bunu da kınıyorum. O yüzden bütün toplumun bunu göz önüne almasını istiyorum ve gereken cevabı sağduyulu davranarak sandıktan demokrasi ve adaleti çıkarmasını istiyorum.”

 

 

HABER:  Yiğit SOYLU ve Zübeyir TABAK

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı