Haber Detayı
11 Şubat 2014 - Salı 09:33 Bu haber 2265 kez okundu
 
Tire’de deve güreşlerini 7 bin kişi izledi
Bu yıl 14.’sü düzenlen Tire Deve Güreşlerine, meraklıların ilgisi yüksek oldu. Maltepe alanında yapılan güreşler piknik havasında geçti.
Tire Haberi
Tire’de deve güreşlerini 7 bin kişi izledi

Tire’de, 14’üncüsü düzenlenen geleneksel deve güreşleri festival havasında geçti. Sabahın erken saatlerinden itibaren güreşlerin yapılacağı Maltepe Arena’yı dolduran güreşseverler, bahardan kalma bir günde hem güreşleri izledi, hem de aileleriyle birlikte piknik yapma fırsatını yakaladı. Tire Belediyesi’nin düzenlediği güreşlerde, maddi değerleri 250 bin lirayı bulan ünlü tülüler birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Tire’den de 16 pehlivan devenin katıldığı deve güreşlerinde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden gelen toplam 110 deve arenada boy gösterdi.Güreşlerin en çekişmeli ve nefes kesen güreşi, ‘Kan Kardeş 17’ adlı deve ile ‘Küçük Olcay’ isimli deve arasında yapılan deve görüşi oldu.

Tarihi Tire Beldieye Bandosu ise verdiği mini konserle izleyicilerden alkış aldı. Girişin ücretsiz olduğu organizasyonu çevre il ve ilçelerden gelen yaklaşık 7 bin kişi takip etti. Ege ve Marmara Bölgesi’nden bir birinden ünlü ve heybetli güreş develerinin katıldığı şenlikte, kazanan develerin sahipleri organizasyon komitesi tarafından halı ile ödüllendirildi. Meteorolojinin hava tahminine rağmen güreşlerin yağmur engeline takılmamasından deve güreşleri meraklıları mutlu oldu. Tire polisi ise güreşlerin yapıldığı alanda ise hırsız ve yankesicilere karşı olağanüstü tedbirler aldı.

 

HABER: BÜYÜK TİRE HABER MERKEZİ 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, yıl, 14’sü, düzenlen, Tire, Deve, Güreşlerine, meraklıların, ilgisi, yüksek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire’de deve güreşlerini 7 bin kişi izledi
Tire’de deve güreşlerini 7 bin kişi izledi
Yorumlar
Haber Yazılımı