Haber Detayı
17 Şubat 2014 - Pazartesi 09:39 Bu haber 2200 kez okundu
 
Tire’de “şakayla karışık” Tayfur Etiğ
Tire Terziler Odası’sı genel kuruluna EİSBO Başkanı Zekeriya Mutlu’nun yaptığı şaka damgasını vurdu. Mutlu’nun genel kurula son anda verdirdiği listenin içinden Başkan Etiğ’e başarılarının devamı notu çıktı.
Tire Haberi
Tire’de “şakayla karışık” Tayfur Etiğ

Tire Terziler Esnaf Odası’nın genel kuruluna EİSOB Başkanı Zekeriya Mutlu’nun yaptığı şaka damgasını vurdu. Mevcut Oda Başkanı Tayfur Etiğ ile dostlukları uzun yıllar öncesine dayanan Mutlu, tek adayın yarıştığı genel kurula Tire Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Kantur aracılığı ile son anda başka bir liste gönderdi. Salonda bir anda esen buz gibi havanın ardından dosyayı açan Divan Başkanı Çiğli Şoförler Odası Başkanı İbrahim Bayram, beklenen yeni listenin yerine üyelere hitaben yazılmış  “Mevcut Başkan Tayfur Etiğ’i kutlar, başarılarının devamını dileriz” şeklinde” bir not ile karşılaştı. Bayram, üyelerin alkışları arasında yazılan notu genel kurula okudu.

“ÇIRAK YETİŞMİYOR”

Esnaf Sarayı’nda yapılan genel kurula, EİSOB Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Pastacılar Odası Başkanı Hamdi Yapıcı, Banyocular Odası Başkanı Nafi Karaca, Bayındır Şoförlar Odası Başkanı Davut Sakarsu, SP Tire Belediye Başkan Adayı Sadrettin Yakuter, SP İlçe Başkanı Mehmet Ekmen, CHP Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan, belediye meclis üyeleri ile oda başkanları katıldı. Odanın, faaliyet raporu ile gelir gider tablosu üyelerin oylarıyla ibra edildikten sonra seçimlere geçildi. Üyelerin oylarıyla tekrar güven tazeleyen Başkan Tayfur Etiğ, “Toplam 235 üyemizle güçlü bir yapıya sahibiz. Terzilik mesleğinde günümüz koşullarında çok fazla çırak yetişmediği için mesleğimiz gün geçtikçe yok olma tehlikesi yaşamaya başladı. Eğitim çalışmalarımıza geçmiş yıllarda olduğu gibi, yeni dönemde de önem vereceğiz” dedi.

ETİĞ, 18 YILDIR BAŞKANLIK GÖREVİNDE

Tayfur Etiğ rakipsiz olarak seçimde oy birliği ile bir kez daha başkanlığa seçildi. 1996 yılından beri başkanlık görevinde olan Etiğ, böylece 4 yıl daha görevde bulunacak. Etiği’in listesindeki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Fikri Kuşçu, Gültekin Karabaşoğlu, Yusuf Şenol, Hakkı Kocakirişçi, Yusuf Çırpar ve Yılmaz Tezcan.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Terziler, Odası’sı, genel, kuruluna, EİSBO, Başkanı, Zekeriya, Mutlu’nun,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire’de “şakayla karışık” Tayfur Etiğ
Tire’de “şakayla karışık” Tayfur Etiğ
Tire’de “şakayla karışık” Tayfur Etiğ
Tire’de “şakayla karışık” Tayfur Etiğ
Tire’de “şakayla karışık” Tayfur Etiğ
Yorumlar
Haber Yazılımı