Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 09:45 Bu haber 3038 kez okundu
 
Ticaret Odası Başkanı “Delikanlı” oldu
Yaşanan sürpriz sonuçla, başkan adayı olan iki isminde, başkan olamadığı Tire Ticaret Odası’nın yeni dönemdeki başkanı Mehmet Nadir Delikanlı oldu.
Tire Haberi
Ticaret	Odası Başkanı “Delikanlı” oldu

Geçtiğimiz günlerde yapılan Tire Ticaret Odası Meslek Komiteleri seçiminde ‘beyaz’ ve ‘mavi’ listeler yarışmıştı. ‘Beyaz’ listenin başkanlık adayı, mevcut başkan Hüseyin Çapkınoğlu, ‘mavi’ listenin adayı ise genç iş adamı Burak Alp Ersen olmuştu. Yapılan seçimler sonunda çıkan sonuçlar şaşkınlık yaratmıştı. Zira her iki başkan adayı da başkan olamıyordu. ‘Beyaz’ liste Ticaret Odası Meclisi’nde çoğunluk üye sayısına sahip olurken, Çapkıınoğlu, kendi bulunduğu meslek komitesi seçim sandığından çıkamıyordu. Öte yandan Çapkınoğlu ile aynı sandıkta yer alan Ersen, sandığında zafere ulaşsa da diğer sandıklarda yenildiği için çoğunluğu ve dolayısıyla başkanlığı alamıyordu.

“DELİKANLI” İŞ DÜNYASININ BAŞINDAKİ İSİM OLDU

Bu sonuçlarla biten seçimler sonrasında yeni üyelerle oluşan Tire Ticaret Odası Meclisi, önceki gün ‘Meclis Başkanı’nı seçmişti. Mehmet Agah Yalgın yeni Meclis Başkanı olmuştu. İki gün aradan sonra yeniden toplanan Meclis üyeleri bu sefer de merakla kim olacağı beklenen Ticaret Odası’nın yeni dönemdeki başkanını belirledi. Tire Ticaret Odası’nın yeni dönemdeki başkanı, kentin tanınmış iş adamlarından olan Mehmet Nadir Delikanlı oldu.

Delikanlı’nın Başkanlığında kurulan yeni dönem yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; Şükrü Bahaettin Oktav, Kemal Solmaz, Vural Atış ve Cevdet Boyacıoğlu.

“TİRE TİCARETİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Hesapta olmayan gelişmeler sonrasında, yeni Meclis üyelerinin teveccühü ile seçilerek Tire Ticaret Odası Başkanı olan Mehmet Nadir Delikanlı, duygularını şu cümlelerle dile getirdi: “Seçilmemden dolayı tüm Ticaret Odası üyelerine ve Ticaret Odası yönetimindeki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Beni layık gördükleri için sağ olsunlar, var olsunlar. Bildiğiniz gibi seçimler beş grupta yapıldı. Adayları, seçimlerde sandıklardan çıkan sonuçları herkes biliyor. Her iki başkan adayının seçilememesi üzerine böyle bir çare yol bulundu. Allah nasip etti. Üyelerin teveccühü ile Başkan olarak seçildim. Ben daha önce iki dönem başkan yardımcısı, bir dönem de disiplin kurulu başkanı görevi üstlenmiştim. Bu dönem Başkan oldum. Üyelerimizin ve kentimizin sesi olacağız. Üyelerimizin isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağım. Tire ticaretinin yükselmesi ve gelişmesi için var gücümüzle çalışacağız.”

 

                                                                                                               

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ticaret Odası, Başkanı, “Delikanlı”, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı