Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 18:41 Bu haber 6213 kez okundu
 
Ticaret Odası Başkanı “Delikanlı” oldu
Yaşanan sürpriz sonuçla, başkan adayı olan iki isminde, başkan olamadığı Tire Ticaret Odası’nın yeni dönemdeki başkanı Mehmet Nadir Delikanlı oldu.
Tire Haberi
Ticaret	Odası Başkanı “Delikanlı” oldu

Geçtiğimiz günlerde yapılan Tire Ticaret Odası Meslek Komiteleri seçiminde ‘beyaz’ ve ‘mavi’ listeler yarışmıştı. ‘Beyaz’ listenin başkanlık adayı, mevcut başkan Hüseyin Çapkınoğlu, ‘mavi’ listenin adayı ise genç iş adamı Burak Alp Ersen olmuştu. Yapılan seçimler sonunda çıkan sonuçlar şaşkınlık yaratmıştı. Zira her iki başkan adayı da başkan olamıyordu. ‘Beyaz’ liste Ticaret Odası Meclisi’nde çoğunluk üye sayısına sahip olurken, Çapkıınoğlu, kendi bulunduğu meslek komitesi seçim sandığından çıkamıyordu. Öte yandan Çapkınoğlu ile aynı sandıkta yer alan Ersen, sandığında zafere ulaşsa da diğer sandıklarda yenildiği için çoğunluğu ve dolayısıyla başkanlığı alamıyordu.

Bu sonuçlarla biten seçimler sonrasında yeni üyelerle oluşan Tire Ticaret Odası Meclisi, önceki gün ‘Meclis Başkanı’nı seçmişti. Mehmet Agah Yalgın yeni Meclis Başkanı olmuştu. İki gün aradan sonra yeniden toplanan Meclis üyeleri bu sefer de merakla kim olacağı beklenen Ticaret Odası’nın yeni dönemdeki başkanını belirledi. Tire Ticaret Odası’nın yeni dönemdeki başkanı, kentin tanınmış iş adamlarından olan Mehmet Nadir Delikanlı oldu.

                  

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ticaret Odası, Başkanı, “Delikanlı”, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı