Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 20:03 Bu haber 3609 kez okundu
 
Tekerlekli sandalyesine kavuştu
Tireli engelli vatandaşın Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği kırsal mahalle ziyaretlerinde engelli Emine Edirel’i evinde ziyaret etmişti.
Tire Haberi
Tekerlekli sandalyesine kavuştu

Doyranlı Mahallesinde yaşlı annesi ile birlikte yaşamını sürdüren Emine Edirel, Kaymakam Tanrıseven’in ziyareti sırasında bir ricası olduğunu ve kendisinden tekerlekli sandalye talep etmişti. Kaymakam Tanrıseven, engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye sözünü vermişti. Haberin yayınlanmasından sonra Kaymakam Tanrıseven’in eski görev yeri olan Alanya’dan arayan Turgut Alper adlı vatandaş, tekerlekli sandalyeyi temin etmek istediğini belirtti.Kargo ile gönderilen tekerlekli sandalye Emine Edirel’e ulaştırıldı. Tekerlekli sandalyeyi teslim alan Erdil, sevincini Kaymakam Tanrıseven ile yaptığı telefon görüşmesi ile paylaştı.

“DAHA NE İSTEYELİM”         

Kaymakam Tanrıseven ile görüşen Doyranlı Muhtarı Bekir Yantut ve engelli vatandaşımızın annesi Nazmiye Edirel, Kaymakam Tanrıseven’e teşekkür ettiler. Kaymakam Tanrıseven’in “Yine bir isteğiniz olursa bize her zaman ulaşabilirsiniz” sözlerine Nazmiye Edirel şu karşılığı verdi:“Yolumuzu yaptınız. Kızıma tekerlekli sandalye gönderdiniz. Artık Emine dışarı çıkabilecek. Daha ne isteyelim. Allah razı olsun.”

KAYMAKAM TANRISEVEN: "GÖREVİMİZ ENGELLERİ KALDIRMAK"

Engelli vatandaşları daima hayatın içinde tutmak için her destek olduklarını ifade eden Kaymakam Tanrıseven, “Engelli olmak, hayatı yaşamak için engel değildir. Bizim görevimiz engellilerin önlerindeki engelleri kaldırarak yaşamlarını kolaylaştırmaktır” dedi. Tanrıseven, hayırsever Turgut Alper’e de teşekkür etti.

 

 

HABER: Yusuf KIRBAÇ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tekerlekli, sandalyesine, kavuştu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tekerlekli sandalyesine kavuştu
Yorumlar
Haber Yazılımı