Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 20:52 Bu haber 1779 kez okundu
 
TEK HAYALLERİ OKULA GİTMEKTİ, HAYALLERİ GERÇEK OLACAK
Tire’nin Karateke Mahallesindeki Tire Belediyesine ait çöp depolama alanında yaşayan ve tek hayalleri okula gitmek olan çocuklara destek Tire Kaymakamlığı’ndan geldi.
Gündem Haberi
TEK HAYALLERİ OKULA GİTMEKTİ, HAYALLERİ GERÇEK OLACAK

Tire’nin Karateke Mahallesindeki Çöp Depolama alanında atık ayrıştırma işinde çalışmak üzere Tire’ye gelen ailelere ve çocuklara Tire Kaymakamlığı ve birimleri destek oldu.

Bir vatandaşın bölgedeki çocukları fark ederek Tire Kaymakamlığına bildirimde bulunması üzerine bölgeye giden Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Tire İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulvi Toprak ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Murat Karakaptan çöp depolama alanındaki çadırlarda yaşayan ailelere ziyarette bulundu.

TÜM KONTROLLER YAPILDI

Çöp depolama alanına çalışmak üzere gelerek çadırlarda yaşamaya başlayan çocuklarla birlikte 30 kişi olduğu tespit edildi. Yapılan incelemede okula gitmesi gereken çocukların olduğu belirlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü konu ile ilgili çalışmalara başladı.

Burada yaşayan ailelerin bazılarının geçim sıkıntısı da çektiği de belirlendi. Öte yandan çocukların ve hamile kadınların aşıları ile sağlık kontrolleri incelendi.

GEREKEN HER ŞEY YAPILACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, “Milli Eğitim Müdürümüz, Vakıf Müdürümüz ve sağlık müdürümüz, bölgeye giderek yerinde incelemelerini yaptılar. Okula gitmesi gereken çocuklar olduğu tespit edildi. Çocukların Karateke’deki okula kayıtları sağlanacak. Sağlık açısından incelendiğinde yaşam koşulları çok iyi değil. Çadırdan ziyade bir konteynerde yaşamaları daha sağlıklı olur. Bölgede kullanılan su da çok sağlıklı değil bununla ilgili İZSU ile bir görüşmemiz oldu. Vakfımızca kömür yardımı yapılacak. Tire kaymakamlığı olarak ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları ve özellikle orada bulunan çocukların daha iyi bir ortamda yaşamaları, eğitimlerine de ara vermemeleri için gereken her şeyi yapacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEK, HAYALLERİ, OKULA, GİTMEKTİ,, HAYALLERİ, GERÇEK, OLACAK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TEK HAYALLERİ OKULA GİTMEKTİ, HAYALLERİ GERÇEK OLACAK
TEK HAYALLERİ OKULA GİTMEKTİ, HAYALLERİ GERÇEK OLACAK
Yorumlar
Haber Yazılımı