Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 10:11 Bu haber 5551 kez okundu
 
Tayfur Çiçek, Sandıktan Umduğunu Bulamadı
31 Mart Mahalli İdareler Seçimine bu kez de DSP'den seçime giren Tayfur Çiçek, sandıktan umduğunu bulamadı.
Siyaset Haberi
Tayfur Çiçek, Sandıktan Umduğunu Bulamadı

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, son 20 yılda 4 farklı partiden 5 kez seçime girdi. Partisi CHP'den  aday gösterilmeyince, DSP'den seçime giren Çiçek, hayal kırıklığı yaşadı.

 

Tayfur Çiçek, 55. 331 geçerli oydan sadece 4 bin 563 oy alarak yüzde  8.25'lik bir oy oranına sahip oldu. Çiçek, bu kez hem sandıktan çıkamadı hem de belediye meclis üyeliği için gösterdiği listeden hiç bir adayı Belediye Meclisine  sokamadı.

 

Tayfur Çiçek, ilk kez 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde Anavatan Partisi’nden belediye başkan adayı olan Tayfur Çiçek, seçimi kazandı. 5 yıl boyunca görev yapan Çiçek, 2004 yerel seçimlerinde bir kez daha Anavatan Partisi’nden aday oldu. Ancak bu kez seçimi kaybetti. Bu seçimlerde AK Parti’nin adayı Mehmet Sıtkı İçelli, belediye başkanı seçildi. Tayfur Çiçek, 2009 yerel seçimlerinde bu kez de Demokrat Parti’den aday oldu. Sandıktan zaferle çıkan Tayfur Çiçek, 5 yıl boyunca belediye başkanlığı görevini yürüttü.

 

2014 yerel seçimlerinde ise parti tercihini CHP’den yana kullan Çiçek, Tire’de CHP’nin adayı olarak seçmenin karşısına çıktı. Bu seçimleri de kazanan Tayfur Çiçek, 2019 yerel seçimlerinde yeniden aday adayı oldu. Ancak CHP, bu kez Çiçek’i aday göstermedi. Bunun üzerine partisinden istifa ederek DSP’ye geçen Tayfur Çiçek, aday gösterildi. 4 farklı partiden 5 kez seçime giren Çiçek, son seçimde umduğunu bulamadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tayfur, Çiçek,, Sandıktan, Umduğunu, Bulamadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı