Haber Detayı
04 Mart 2017 - Cumartesi 09:32 Bu haber 3213 kez okundu
 
Taşıma suyla değirmen dönmez….
Bayındır Yusuflu mahallesinde musluklardan çamurlu su akıyor. Yetkililerin “Kesinlikle içmeyin” dediği suyu banyo ve temizlik gibi diğer günlük işlerinde kullanmak zorunda kalan mahalleli hastalığa yakalanmaktan korkuyor. AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen, İZSU’nun köye haftada bir gün tankerle içme suyu taşıdığını belirterek, “Sorunu çözeceklerine taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışıyorlar” dedi.
Bayındır Haberi
Taşıma suyla değirmen dönmez….

Komşu Bayındır ilçesine bağlı yukarı Yusuflu mahallesinde musluklardan “Çamurlu su” akıyor. Yetkililerin, “Kesinlikle içmeyin” dediği suyu, banyo ve temizlik gibi diğer günlük işlerinde kullanmak zorunda kalan mahalleli ise hastalığa yakalanmaktan korkuyor. AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen, İZSU’nun köye sadece haftada bir gün tankerle içme suyu taşıdığını belirterek, “Sorunu çözeceklerine taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışıyorlar” dedi. Bayındır’a, sadece 9 km uzaklıktaki Yusuflu mahallesinin uzun yıllardır çektiği içme suyu sıkıntısı bir türlü çözülemiyor. Bugüne kadar aşındırmayan kapı bırakmayan mahallililere, AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen sahip çıktı.

OTOBÜSLER KÖYE GİRMİYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Bayındır’a yeterli hizmeti götüremediğini ifade eden Demirezen, “Musluklardan akan pis suyu mahalleli içemiyor. Tankerle, haftada bir kere Salı günleri gelen su ise yetmiyor. Banyo ve temizlik gibi diğer işlerde pis suyu kullanmak zorunda kalıyorlar. İzmir BŞB’ye bağlı yolcu otobüsleri ise köye girmiyor. Mahalleli, yaşlı, çoluk çocuk demeden otobüse binebilmek için yaz kış yaklaşık 2 km yürümek zorunda kalıyor” diye konuştu.

“HASTA OLMAKTAN KORKUYORUZ”

Mahalle sakinlerinden Saniye Şen (72) ile Mükerrem Çetinkaya (52), “Suyumuza, kesinlikle içilemez raporu verildi. Ev temizliğimizi veya yemeklerimizi yaparken mecburen kahverengi akan mikroplu suyu kullanıyoruz. Beyaz çamaşırlarımız yıkandıktan sonra temizleneceğine aksine renk değiştiriyor. Hasta olmayı bile göze alarak, bu suyla banyo yapıyoruz. İmkanı olan kendi tankerleriyle evine temiz su getiriyor. İmkanı olmayanlar ise mecburen bu suyu kullanmak zorunda kalıyor. İZSU yetkilileri kısa süre önce köye gelerek sorun giderileceğini söyledi. Çaresiz bekliyoruz” diye konuştular.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayındır, Yusuflu, mahallesinde, musluklardan, çamurlu, su, akıyor, Yetkililerin
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Taşıma suyla değirmen dönmez….
Taşıma suyla değirmen dönmez….
Yorumlar
Haber Yazılımı