Haber Detayı
14 Ekim 2017 - Cumartesi 10:53 Bu haber 3016 kez okundu
 
Tanrıseven, “Üretenin yanındayız”
Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven iş dünyası ile inovasyon çerçevesinde gerçekleştirdiği ziyaretler halkasına bir yenisini ekledi. Bu çerçevede Dr. Hasan Tanrıseven, Küçük Menderes Havzası’nın en büyük, Türkiye’nin ise önde gelen gıda üretim firmaları arasında yer alan Öncü Salça ve Konserve firmasının Tire’nin Gökçen beldesindeki fabrikasında incelemelerde bulundu.
Tire Haberi
Tanrıseven, “Üretenin yanındayız”

FİRMANIN KURUCUSU KOZLU KAPIDA KARŞILADI

Kaymakam Tanrıseven’i, Öncü’yü ziyaretinde Acemoğlu Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Kozlu kapıda karşıladı. Sıcak ve samimi bir atmosferde karşılanan Tanrıseven fabrikanın bölümlerini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Tanrıseven, Öncü tesislerinde üretim proseslerini yakından izledi.

TİRE’DE BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Acemoğlu Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Kozlu, Öncü Salça ve Konserve tesisleri olarak, toplamda 2000, Tire ve civarında ise 1000 kişiye istihdam sağladıklarını belirtti. Kozlu yaratan tohum toprağa düşmeden çiftçiye desteklemelerin yapıldığını, çiftçiler ile senkronize bir şekilde üretim yaparak Üreticilerin ve Acemoğlu Gıda’nın birlikte kazanarak Türkiye ekonomisine katkı sunduklarını ifade etti. Kozlu, ihracatta da büyük kazanımlar elde ettiklerini, kaliteyi ön planda tuttuklarını, AR-GE’ye büyük önem verdiklerini ifade etti.

“ÜRETEN VE YATIRIM YAPANA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİRİZ”

Kaymakam Tanrıseven yaptığı konuşmada çalışmalarından, Bölgeye ve Ülkeye katkılarından dolayı Tozlu'ya teşekkür etti. Tanrıseven, Tire’ye büyük bir istihdam sağlayan Acemoğlu Gıda ve benzeri portföye sahip firmaların sayılarının artmasının önemli olduğunu belirtti.

Tanrıseven şunları söyledi: “Devletin tüm kademelerinde olduğu gibi Kaymakamlık olarak da Üreten ve üretime katkı sunarak yatırım yapan herkese destek olduğumuzu ifade ediyoruz. Üretmek, işçi istihdam etmek isteyenlere her türlü kolaylığı gösteriyoruz. Her durumda kapımız yatırımcıya kadar açıktır.”

Acemoğlu Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Kozlu da Kaymakam Tanrıseven'e yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti.

 

 

HABER:  Engin ÜÇER

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tanrıseven, “Üretenin yanındayız”
Tanrıseven, “Üretenin yanındayız”
Tanrıseven, “Üretenin yanındayız”
Yorumlar
Haber Yazılımı