Haber Detayı
23 Mart 2018 - Cuma 11:00 Bu haber 3780 kez okundu
 
İYİ Parti Regaib Kandili’nde ‘tavuklu pilav-ayran’ dağıttı
Tire Haberi
İYİ Parti Regaib Kandili’nde ‘tavuklu pilav-ayran’ dağıttı

Ülkemizde ve birçok Müslüman ülkesinde, duaların daha çok kabul gördüğü mana yüklü ‘kandil’ gecelerinden biri olarak ibadet ve dualar içerisinde geçirilen Regaib Kandilini dün gece bir kez daha yaşadık. İlçemizdeki bazı merkezi camilerde Regab Kandili için Kur’an-ı Kerim okundu, vaazlar verildi, dualarda bulunuldu.

Müslümanlar için özel bir gün ve gece olan Regaib Kandili vesilesi ile özel etkinlik,  program veya hayır çalışması yapan bazı kişi, sivil toplum kuruluşu ve kurumlar oldu. Bunlardan biri de İYİ Parti Tire İlçe Teşkilatı oldu. İYİ Parti İlçe binasında kurulan tezgahta Tireli vatandaşlara ‘tavuklu pilav ve ayran’ ikramında bulunuldu. Yüzlerce vatandaşa yapılan Regaib Kandiline özel ikram kısa sürede tükendi.

Bu özel gecenin öncesinde, vatandaşların dualarını almak adına yaptıkları bu hayrat çalışmasının yerine bulduğunu belirten İYİ Parti İlçe Başkanı Atakan Duran, vatandaşlarının her anında, özel günlerinde, kutsal günlerinde, dar günlerinde, iyi günlerinde yanlarında olacaklarını belirtti.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı