Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 15:55 Bu haber 2963 kez okundu
 
Mustafa Güngör; "Kılıçdaroğlu tarih yazıyor"
Tire Haberi
Mustafa Güngör;

Bir müddet önce Tire Belediye Meclisi ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliğinden istifa eden CHP’li Mustafa Güngör son günlerdeki siyasi gelişmeler hakkında Gazetemize açıklamalarda bulundu.

Güngör şunları söyledi: “CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğluson günlerde demokratik hayatımıza katkı olarak değerlendirebileceğimiz davranışlarıyla göz dolduruyor. Bu davranışları ve tutumuyla vatandaşlarımızdan da büyük takdir toplamaktadır. Önce seçime katılıp katılamayacağı konusunda bazı endişeler olan İyi Partinin önünü açacak girişimde bulunuyor. Bu amaçla 15 CHP Milletvekilinin demokrasi havarisi gibi İyi Partiye geçişine imkan sağladı. Böylelikle İyi Partinin genel seçimlere katılması konusundaki muhtemel olumsuzlukların tamamen önlenmesine olanak sağladı.”

“MUHARREM İNCE CUMHURBAŞKANLIĞI KONUSUNDA EN İYİ TERCİH”

Güngör sözlerinin devamında; “İyi Partinin seçimlere katılması yönünde izlenen müthiş girişimle büyük bir prestij kazanan Sayın Kılıçdaroğlu ikinci hamlesiyle de tam bir liderolduğunu göstermiş seçmenlerin gönlünü bir kez daha fethetmiştir. Konuşma üslubununetkinliği, cesareti ve sorunlara bakış açısı, çözüm konusundaki engin bilgisiyle Cumhurbaşkanlığına en iyi aday konusunda isabetli bir tercihte bulunmuştur ve Muharrem İnce’yi  CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlemiştir. Parti meclisinde, CHP parlamento gurubu ve kamu oyunda yaptırdığı araştırma ve temayül yoklamasının ardından Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayları olduğunu açıkladı. Bu süreçte göstermiş olduğu liderliği ile sayın Kemal Kılıçdaroğlunu kutluyor ve önümüzdeki kritik seçimlerde Muharrem İnce ile birlikte başarılı olmayı diliyorum.Son olarak Türkiye'ye güvence Muharrem İnce diyorum" şeklinde konuştu.

 

HABER:  Şevket BAHÇELOĞLU ve Engin ÜÇER

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı