Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 14:28 Bu haber 2977 kez okundu
 
Selman İçelli, 35 Mega Projesini Açıkladı
M. Selman İçelli, Mega Projelerini ‘Tire Aşkına’ sloganıyla tanıttı.
Siyaset Haberi
Selman İçelli, 35 Mega Projesini Açıkladı

Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkanı Adayı M. Selman İçelli Mega Projelerini Ramada By Wynhdam Tire Oteli'nde düzenlenen programda basına tanıttı.

 

Tire Belediye Başkan Adayı M. Selman İçelli projelerini sunmadan öncede , "31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Yerel Seçimine Tire’de Cumhur İttifakı olarak katılıyoruz. Cumhur İttifakı ile 24 Haziran Milletvekili Genel Seçiminde başlayan gönül birlikteliğimiz yerel seçimlerde de devam ediyor. Aramızda güzel bir kan bağı oluştu. Milliyetçi Hareket Partisi gücümüze güç kattı ve seçim sathında o kutlu hedefe birlikte yürüyoruz.  Cumhur İttifakı ile gönül birliğine sahip çıkacak ve bayrağı en yükseğe tırmandıracağız." şeklinde konuştu.

 

"Tire aşkına bu projeleri ancak biz yaparız"

 

Tire'ye gönülden bağlı olduğunu ve kendini Tire'ye adayacağını dile getiren  İçelli," Gelin şimdi, Evliya Çelebinin dediği ve övünerek her zaman söylediğimiz gibi Taht-ı Kadim Şehri Muazzam, dağlarından yağ, ovalarından bal akan, gönlü güzel Tirelilerin yaşadığı, sevdalısı olduğumuz Tire için hazırladığımız ve iddia ediyorum, yalnızca bizim belediyeciliğimiz ile gerçekleşmesi mümkün olan projelerimizi sizlere tanıtalım. Bize herkes çok mütevazısınız diyor, kusura bakmayın, projeler konusunda mütevazı olamayacağım. Tire aşkına bu projeleri ancak biz yaparız." dedi.

 

Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı M. Selman İçelli'nin Mega Projeleri

 

1) MİLLET BAHÇESİ: Şehir merkezimizdeki eski stadyum ve Atatürk Parkı'nın yer aldığı bölgede hükümetimizin millet bahçesi projesi uygulayacağız. Yeraltı otoparkı ile birlikte amfitiyatro, halı saha, voleybol ve basketbol gibi spor alanları, yürüyüş yolları, butik çay bahçeleri, sandviç büfeleri, sergi alanları, çocuk parklarının yer aldığı Millet Parkı projesi ile şehir merkezimizin nefes almasını sağlayacağız.

 

2) MODERN HAYVAN PAZARI: Üreticilerimizin hayvancılık alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ulaşım, otopark, veterinerlik, barınak ve ticari işlemler konusunda her türlü lojistik hizmeti kapsayan modern bir hayvan pazarı tesis edeceğiz.

 

3) MEZBAHA VE ET KOMBİNE TESİSİ: Hayvancılıkla uğraşan Tirelimiz maalesef hayvanlarını kestirmeye mezbahaya komşu ilçelere gitmek zorunda kalıyor. Hızlı bir şekilde modern bir mezbaha ve et kombine tesisini yapacağız.

 

4) SOĞUK HAVA DEPOSU: İlçemizde üretilen tarımsal ve hayvansal ürünlerin pazarlama aşamasında katma değerlerini korumak ve rekabet imkânlarını desteklemek amacıyla Tire'ye modern soğuk hava deposu kazandıracağız.

 

5) TARIMSAL SULAMA GÖLETİ: Şehrimizin özellikle kuzey yönündeki geniş tarımsal alanlarda baş gösteren tarımsal sulama probleminin çözümü olarak yağmur suyu toplama ve sulama göleti tesis edeceğiz.

 

6) TARIMSAL TİCARET KOORDİNASYON MERKEZİ: Tarımsal ürünlerimizin paketleme ve pazarlama imkânlarını geliştirmek amacıyla Tarımsal Ticaret Koordinasyon Merkezi kuracağız. Ürünlerimizin e-ticaret yoluyla tüm dünyaya pazarlanmasını sağlayacağız.

 

7) TARIMSAL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ: Tire Organize Sanayi Bölgesi'nin mevcut gelişimine ve kapasitesine ek olarak ilçemizde kurulması planlanan Tarımsal Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili gerekli altyapı ve teşvik çalışmalarının tamamlanmasını sağlayacağız.

 

8) TEKNİK PERSONEL EĞİTİMİ VE İSTİHDAM HAMLESİ: Tire Organize Sanayi Bölgesi'nin ihtiyacı olan teknik personel ihtiyacını karşılamak ve gençlerimizin istihdam edilmesini sağlamak amacıyla eğitim projelerine destek vereceğiz. Tire Endüstri Meslek Lisesi'nin organize sanayi bölgesi içine taşınarak eğitim ve staj olanaklarından daha fazla yararlanmasını sağlayacağız.

 

9) KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ: Şehir içerisinde kalan eski Küçük Sanayi Bölgesi'ni kentsel yenileme kapsamına alarak sanayi esnafımızın yeni sanayi sitesine taşınmasını sağlayacağız.

 

10) TURİZME YÖNELİK DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI: İlçemiz kırsalında tamamen geleneksel doğal yöntemlerle üretilen tarım ve hayvancılık ürünlerinin doğrudan üretici tarafından pazarlandığı turizme yönelik bir doğal ürünler pazarı kuracağız.

 

11) SAĞLIK TURİZMİ: Şehrimizin doğal güzelliklerinin yoğun olarak hissedildiği dağ sırtlarında sağlık turizmine yönelik konaklama ve dinlenme tesisleri kuracağız.

 

12) İNANÇ TURİZMİNİ GELİŞTİRECEĞİZ: Balım Sultan, Ali Baba, Şeyh Bedrettin kurduğu köy Eğridere, Peşrefli köyü,  İbn-i Melek gibi inanç ve kültür turizmi açısından oldukça önemli bölgelerin Tire turizmine daha çok katkı sağlaması için hazırlamış olduğumuz restorasyon düzenleme projelerini hayata geçireceğiz.

 

13) YAĞMUR SULARI VE EVSEL ATIK AYRIŞTIRMA: Şehrimizin alt yapısında yapılacak olan düzenlemelerle atık tahliye kanallarındaki yağmur suyu ve evsel atıkları ayrıştırılmasını sağlayacağız. Ana caddelerdeki yağmur suyu toplama rögarlarının kapasitesini arttırarak şehrimizin alt kesimlerindeki sel ve su baskınlarına son vereceğiz.

 

16) NEHİR VE DERE ISLAHLARI: Küçük Menderes Nehri'nin ve şehrimizin girişinde kötü kokuya neden olan derelerin ıslahını sağlayarak çevrenin korunmasına yönelik çalışmalar yapacağız.

 

17) KENTSEL YENİLEME İMAR PLANI: Verimli ziraat alanlarının imara açılması yerine eski Tire yerleşim bölgesinde kentsel yenileme imar planı yapacağız. Sağlam zeminli eski yerleşim bölgesindeki alanlarda yeniden şehirleşme sağlayacağız.

 

18) SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJELERİ: Sit koruma amaçlı imar planı içerisinde kalan eski kent merkezimizde yaşamı korumak ve sürdürmek amacıyla sokak sağlıklaştırma projelerinin yanı sıra bölgedeki meskenlerin doğalgaz hattından yararlanmasını sağlayacağız. Altyapı sorunlarını çözüme kavuşturacağız.

 

19) TARİHİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ : Sit koruma amaçlı imar planı içerisinde kalan eski kent merkezindeki tarihi yapıların restorasyonları ne tamamlayarak turizme yönelik hizmet vermesini sağlayacağız.

 

20) TAHTAKALE BÖLGESİ TURİZMİN MERKEZİ OLACAK:  Tahtakale bölgesinde bir bütün olarak restorasyon ve sağlıklaştırma projesi yapacağız. Bölge içerisinde kalan tüm tarihi yapıların restorasyonunun yanı sıra tüm yolların ve binaların sağlıklaştırma çalışmalarını tamamlayacağız. Bölgeyi araç trafiğinden arındırarak turizme yönelik işletme ve pazar yerlerinin hizmetine açacağız.

 

20) EL SANATLARIMIZI YAŞATACAĞIZ: Tire'de halen üretilmekte olan el sanatlarının korunması yaşatılması ve turizme yönelik ürünlere dönüştürülmesi için hazırlamış olduğumuz eğitim, üretim ve pazarlama projelerini hayata getireceğiz.

 

21) KENT MARKASI: Tarım ve Hayvancılık kenti olan ilçemizin kent markasını Nevruzun Kenti Tire olarak belirleyeceğiz. Ekonomiden kültüre kadar her alanda şehrimizin kent kimliğinin tanıtılmasını sağlayacağız.

 

22) KİTABELER MÜZESİ: Mevcut Tire Müzesi'nin sergi alanlarını genişleterek deposundaki eserlerin sergilenmesini sağlayacağız. Ayrıca Tire Müzesi bünyesinde Kitabeler Müzesi kurulmasını sağlayarak Tire'deki tüm tarihi kitabeleri kayıt altına alıp ziyarete açacağız.

 

23) KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ: Kültürel ve sanatsal üretimler açısından oldukça zengin bir insan kaynağına sahip olan ilçemizin ihtiyacı olan Kültür ve Kongre Merkezi'ni sinema ,tiyatro, kongre, gösteri ve konser salonları, çalışma ve prova salonları, kütüphane, sergi salonlarının yer aldığı bir kompleks olarak halkımızın hizmetine açacağız.

 

24) GÖLET REKREASYON ALANI: Gölet Rekreasyon Alanının halkımızın sosyal yaşantısını daha çok katkı sağlaması için yazlık sinema, amfitiyatro, spor alanları ve küçük dinlenme işletmeleri yapılmasını sağlayarak Gölet bölgesine işlerlik kazandıracağız.

 

25) BOTONİK,  TIBBİ VE ENDEMİK BİTKİLER ÜRETİM PARKI:  İlçemizde yetiştirilen botanik, tıbbi ve endemik bitkilerin endüstriyel pazara uygun üretilmesi ve değerlendirilmesi için koruma araştırma değerlendirme ve üretici teşvik amaçlı bir üretim Parkı kuracağız Çiçekçilik ve fidancılık için teşvik edici projeleri hayata geçireceğiz.

 

26) İZBAN HATTI: Torbalı ve Selçuk ilçelerine kadar hizmet vermekte olan İZBAN hattının Tire ilçesine de hizmet vermesini sağlayarak şehrimizin büyükşehire ulaşımında yeni bir seçenek oluşturacağız.

 

27) FESTİVALLER ŞEHRİ: Şehrimizin incir, karadut, ceviz, kestane gibi tarımsal ürünlerinin tanıtımı ve kent kimliğinin belirginleştirilmesi amacıyla bilimsel çalışmalar, uluslararası sempozyumlar ve festivaller düzenleyeceğiz. Turgutlu Girit Festivali, Sultan Nevruz ve Hıdırellez gibi etkinliklere destek olacağız.

 

28) OTOYOL HAMLESİ: Yapımı devam eden Tire - Belevi yolunun tamamlanması dışında Tire - Bayındır - Torbalı otoyol bağlantısının ve Tire- İzmir otoyolunun yapımının takipçisi olacağız. Şehrimizin ulaşımda bir metropol kenti olmasını sağlayacağız.

 

29) ŞEHİR İÇİ YOLLAR: Bakımsız durumdaki şehir içi yollarımızın bakım ve onarımını tamamlayacağız. Özellikle eski kent merkezlerimizde ki yollarda kilit taş döşemesi ile şehir içi yollarımıza sağlıklı kalıcı ve estetik bir görünüm kazandıracağız.

 

30) ÜRETİM VE KÖYLERİMİZİN ALTYAPISI: Kırsaldaki üretim yollarının kalıcı olarak yapımı ve ıslahını tamamlayarak üreticimizin ürettiği ürünlerin zarar görmeden pazarlanmasını sağlayacağız. Tüm köylerimizdeki altyapı sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacağız.

 

31) GERİATRİ MERKEZİ: Yaşlı ve bakıma muhtaç Tireli vatandaşlarımız için Geriatri Merkezi kuracağız. Büyüklerimizin her türlü ihtiyacını sağlıklı ve modern koşullarda sağlayacağız.

 

32) ÜNİVERSİTE:  Tarihinde oldukça önemli bir eğitim kenti olan Tire'nin yeniden bir üniversite kenti olması için şehrimizde fakülteler açılmasını ya da Küçük Menderes Üniversitesi'ne ev sahipliği yapmasını sağlayacağız.

 

33) ÖĞRENCİ YURDU: Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 3185 metrekare alanda projesi tamamlanarak ihalesi yapılan 250 kişilik kız ve erkek Öörenci yurtlarının yapımını takip ederek ilçemize kazandırılmasını sağlayacağız.

 

34) SPOR KOMPLEKSİ: Şehrimizin takımı sarı kırmızı Tirespor'dur. Gençlerin takımımızda yer almasını sağlamak amacıyla amatör sporları destekleyeceğiz. Sportif eğitim faaliyetlerinin artırılması amacıyla yeni stadyum çevresinde bütün spor dallarını kapsayan bir Spor Kompleksi yapacağız. Halkımızın kullanımına açık bu tesiste Tireli gençlerin tüm branşlarda eğitimine önem vereceğiz.  Gençlerimizin çeşitli spor dallarında istihdam edilmesini sağlayacağız.

 

35) OTOPARK VE TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ: Şehir içi trafik sorunumuzun çözülebilmesi için tarihi kent merkezinde yaya trafiği uygulamaları başlatacağız. Eski kent merkezi çevresine yapacak olduğumuz butik otoparklar ve şehrimizin merkezinde yapılacak yeraltı otoparkı ile trafik sorununa çözüm getireceğiz.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Selman, İçelli,, 35, Mega, Projesini, Açıkladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Selman İçelli, 35 Mega Projesini Açıkladı
Selman İçelli, 35 Mega Projesini Açıkladı
Selman İçelli, 35 Mega Projesini Açıkladı
Yorumlar
Haber Yazılımı