Haber Detayı
08 Nisan 2014 - Salı 11:40 Bu haber 17177 kez okundu
 
Selçuk Vefa Ülgür’e ‘yetti artık’ dedi
Seçim sonrası büyük çekişmenin yaşandığı merkezlerden biri olan Selçuk ilçesinde, AK Parti adayının zaferi İlçe Seçim Kurulu’nun son kararı ile kesinleşti. Selçuk halkı, 3 dönemdir belediye başkanlığı görevinde olan CHP adayı Vefa Ülgür’e dördüncü dönem için onay vermedi ve ‘Yetti artık !’ diyerek, güvenoyunu AK Parti’ye verdi.
Selçuk Haberi
Selçuk Vefa Ülgür’e ‘yetti artık’ dedi

Selçuk ilçesinin Belediye Başkanı kesinleşti. Selçuk'un yeni Başkanı AK Partili Dr. Zeynel Bakıcı, Selçuk istasyon meydanında Selçuklulara seslendi. Alana seçim otobüsüyle gelen AK Parti İzmir Milletvekili, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan eski adayı Binali Yıldırım, İzmir milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla birlikte geldi.

Önce 15 oyla 15 yıllık Belediye Başkanı H. Vefa Ülgür'ü geride bırakan AK Parti adayı Dr. Zeynel Bakıcı, CHP'nin yapmış olduğu itirazların İzmir İl Seçim Kurulunca kabul edilmesi ve söz konusu sandıkların tutanaklarının incelenmesi sonucu 16 oy farkla Belediye Başkanlığı ilan edildi. Bakıcı, mazbatasını pazartesi günü alacak. Bakıcı'ya ilk tebrik Binali Yıldırım'dan geldi. Selçuk'ta muhteşem bir sevgiyle karşılanan Binali Yıldırım, Selçuk'u hizmete boğacaklarını söyledi. Akşam saatlerinde gelen sevinçli haberle Ak Parti önünü bayram havasına dönüştüren partililer, oyunlar oynayarak zaferlerini kutladı. Konuyla ilgili ilk değerlendirmesini yapan ve seçim kazanmış bir ilçe başkanı olarak çok mutlu olduğunu ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen, seçimin aslında 30 Martta bittiğini, ancak CHP İlçe Başkanlığının muhtelif nedenlerle bu seçim sonucunu ertelemeye çalıştıklarını, burada önemli olan yasal çerçevede herkesin hakkını ve hukukunu araması olduğunu söyledi.

KARA KABUS BİTTİ

CHP'nin bir suçunun olduğunu düşünmediğini vurgulayan Yeşilçimen; şöyle konuştu: "Çünkü belediye başkanı devrik bir belediye başkanıdır. Bu durumu sayın Vefa Ülgür planladı, Selçuk'un ve Türkiye'nin gündemine oturdu. Hükümet konağı önünde bekleyen kardeşlerimiz sandıklar çalınacak diye günlerdir çadır kurup sabahlamışlardır. Oylar bizim namusumuz, biz bu seçimi kaybetseydik bile bu sandıklar ile ilgili hiç kimsenin bir düşüncesi olamaz, ama kişi kendinden bilir işi. Bir haftadır yapmış olduğu bütün itirazlar, bu seçimi kaybetmesini hazmedemediğinden dolayıdır. Ben çok mutluyum, Selçuk halkı da mutlu, düğün bayram var bugün. Çünkü 15 yıldır kara kabus gitti. Eşkiya Selçuk'a hükümdar olamayacaktı ve bugün olamadı. Bugün Selçuk'un yeni bir tarihi günü başlıyor."  Yeşilçimen, partisinin ilçe teşkilatındaki tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

“CHP’LİLERİN İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ ANLAYIŞI BU”

Seçim otobüsünden seslenen AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık da, CHP'lilerin kendilerine bir haftadır kabir azabı yaşattıklarını öne sürerek şunları söyledi: "Bunların insan hakları anlayışı, demokrasi anlayışı bu. Ama Türkiye hukuk devletidir. Yanlış hesap Bağdat'tan döner dedik ve döndü."

2009 yerel seçimlerine az bir farkla seçimi kaybeden ve bu seçimlerde son bilgilere göre 16 oy farkla kazanan Selçuk'un yeni Belediye Başkanı Dr. Zeynel Bakıcı, bir mücadele sonucu Selçukluların sandıkta attıkları oyları bu kez çok iyi koruyarak bir zafere imza attıklarını belirtti. 2009 seçimlerinde bu zaferi aslında kazandıklarını anlatan Bakıcı, sözlerine şöyle devam etti:  "Ama maalesef düşünmediğimiz, aklımızdan dahi geçirmediğimiz oyunlara gelmiştik. İşte bu kez o oyunlar olmadı, bu kez sizler sandıkları iyi tuttunuz ve zafer AK Parti'nin oldu."

“SELÇUK HİZMETİ İKTİDARA GETİRDİ”

Seçim çalışmalarının başlangıcı olan 6 Ocak'ta bu yürüyüşe Selçuk'tan başladıklarını, en son Selçuk'ta bu yürüyüşü tamamladıklarını söyleyen AK Parti İzmir Milletvekili, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan eski adayı Binali Yıldırım da, "Selçuk, bizim için AK Parti hizmet iktidarının başlangıcı oldu ve zaferle noktalandığının yeri oldu" diye konuştu.

Zaman zaman konuşması sloganlarla kesilen Yıldırım, Selçuklulara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti. 17 Aralık operasyonuna da değinen ve bu kampanyanın yerel seçim kampanyası olmadığını savunan Yıldırım, şöyle konuştu: "Ne yazık ki, 17 Aralıkta oynanan oyun Türkiye'nin güvenliğine, istikrarına, geleceğine yönelik alçakça bir tezgahla başlatılan o oyunun amacı millet iradesini çökertmek, bu ülke sevdalısı Başbakanı siyaset sahnesinden silmektir. Ama bu millet evladına sahip çıktı ve 30 Martta yüzde 45 buçuk desteği ile bu beklentileri boşa çıkardı, tezgah kuranların tezgahını başına geçirdi"

“SİZ MİLLETİN İRADESİNE SAHİP ÇIKTINIZ, SİZ KENDİNİZE YAKIŞANI YAPTINIZ”

30 Martta seçimlerin yapıldığını ancak hazımsızlıkların bitmediğini söyleyen Yıldırım; sözlerine şöyle devam etti: "Burayı babalarının tapulu malı gibi gören koltuk sevdalıları var. O koltuk ne kadar da sıcakmış, ne kadar da alışmışlar, itiraz üstüne itiraz, İzmir yetmedi, Aydın'ı da çağırdılar. İsterseniz Mersin'i de çağırın, isterseniz yurt dışından da destek getirin Selçuk'un iradesini değiştiremezsiniz. Selçuk, öyle bir destek verdi ki; onun verdiği oyu sandıkta sizlere yedirmeyiz dedik ve hep beraber karşı durduk. Siz, millet iradesine sahip çıktınız, siz kendinize yakışanı yaptınız sağ olun, var olun."

Şimdi artık Selçuk'un da Ödemiş gibi, Torbalı, Menderes, Kemalpaşa, Kınık gibi AK Belediyecilikle tanışan güzel bir ilçe olduğunu söyleyen Yıldırım, bu başarıda büyük emek harcayan partisinin Selçuk İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen'e Sultan hanım benzetmesiyle teşekkür etti. Yıldırım, ayrıca yine bu zaferde emeği bulunan Osman Başterzi, Belediye Meclis üyeleri ve ilçe teşkilatına teşekkür etti. Bakıcı, mazbatasını pazartesi günü alacağını bildirdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı