Haber Detayı
23 Eylül 2016 - Cuma 12:03 Bu haber 8835 kez okundu
 
Sel bastı, belediye seferber oldu
Ödemiş Belediyesi, önceki gün ilçeye yağan aşırı yağış nedeniyle kent merkezi ve kırsal bölgelerde vatandaşların yardımına koştu. Sel baskını sebebiyle, Belediye kriz masasına gelen ihbarlara anında müdahale edildi.
Ödemiş Haberi
Sel bastı, belediye seferber oldu

Hafta başı başlayan ve sonraki günlerde de devam eden yağışlar, Küçük Menderes Havzası’ndaki birçok ilçeyi olumsuz şekilde etkiledi. Tire’de de olumsuzluklara sebep olan şiddetli yağmur, özellikle komşu Ödemiş ilçesinin birçok yerinde deyim yerindeyse sele baskınına neden oldu.
BAŞKAN BADEM ÇİZMEYİ GİYDİ SEL ALAN BÖLGELERİ GEZDİ
Şiddetli yağış ve sel baskınları sonrası Ödemiş Belediyesi kriz masası oluşturdu. Belediye Başkanı A. Mahmut Badem, lastik çizmeleri giydi ve bizzat sahaya indi. Mahalleleri, köyleri, sokakları, tarla ve seraları dolaştı. Belediye kriz masası konuyla ilgili gelen tüm ihbarları değerlendirerek, vatandaşlara yardımda bulundu. Gerek kriz masasına gelen ihbarlar, gerekse Belediye Başkanı Mahmut Badem’in sel alan bölgelerden verdiği talimatlar üzerine, Belediye ekipleri ve iş makineleri 37 noktada gerekli müdahaleyi yaptı.
BELEDİYE KRİZ MASASI, 37 NOKTAYA EKİP YOLLATIP MÜDAHALE YAPTIRDI
Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, aşırı yağışta mağdur olan vatandaşların evine gitti. Belediye ekipleriyle birlikte Demircili, Ertuğrul, Kaymakçı gibi yağıştan etkilenen mahallelerde inceleme yapan Başkan Mahmut Badem, mağdur olan vatandaşlara yardım elini uzattı.
“EKİPLERİMİZ GÜNDÜZ VE GECE ARALIKSIZ ÇALIŞTI”
Yaşanan küçük çaplı sel baskını ve mağduriyetler ile bunlara yapılan müdahaleler hakkında konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem; “Yağan aşırı yağış, kentimizin birçok bölgesinde vatandaşlarımızı mağdur etti. Belediye ekiplerimiz, iş makinelerimiz ve dışarıdan temin ettiğimiz kepçelerle sel felaketi yaşanan yerlere müdahale etmeye çalıştık. Kırsal bölgelerde bazı evler, hayvan damları ve tarlalar sular altında kalmıştı. Ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaparak yardımda bulunmaya çalıştı. Kent merkezinde de tıkanan mazgalların temizliği ekiplerimizce yapıldı. Sel baskınlarına karşı çalışmalarımız gece boyu aralıksız devam etti. Hepimize geçmiş olsun” dedi.


HABER: Kamuran KIZILBOĞA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ödemiş, Belediyesi, önceki, gün, ilçeye, yağan, aşırı, yağış, nedeniyle, kent, m
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sel bastı, belediye seferber oldu
Sel bastı, belediye seferber oldu
Sel bastı, belediye seferber oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı