Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 12:26 Bu haber 3459 kez okundu
 
Sel Taşkınının Perişan Ettiği Mezarlığın Hali İçler Acısı…
Tire’nin Akyurt mahallesinde 11 Ocak’ta meydana gelen sel taşkınında yıkılan mezarların içler acısı hali yürek burkuyor.
Tire Haberi
Sel Taşkınının Perişan Ettiği Mezarlığın Hali İçler Acısı…

Bayramda yakınlarını ziyarete giden vatandaşlar yıkıma uğramış mezarların biran önce düzeltilmesini isteyerek yetkililere seslendi.

 

Tire’ye bağlı kırsaldaki Akyurt mahallesinde, 11 Ocak tarihinde yaşanan sel baskınında yıkılan mezarların bugüne kadar tamir edilmemesi vatandaşları derinden yaraladı. Bayram ziyareti için köy mezarlığına giden vatandaşların çoğu gördükleri yürek burkan manzara karşısında gözyaşlarını tutamadı. Bazı vatandaşlar yakınlarının mezarlar yerlerini bulmakta büyük güçlükler çekti. Yaklaşık 6 ay önce yaşanan sel felaketinin son 50-60 yılın en şiddetli su baskını olduğunu hatırlatan vatandaşlar, “Felaketin ardından mezarlığımızda da büyük hasar oldu. Bazı mezar yerleri tamamen kayboldu. Dağlardan akıp gelen su neredeyse taş taş üstüne bırakmadı. Burada hepimizin yakınları yatıyor. Köy mezarlığının maneviyatımızda önemli bir yeri var. Üzüntümüz çok büyük. Mezarlığımızın eski haline getirilmesi için yetkililerden yardım bekliyoruz” şeklinde konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sel, Taşkınının, Perişan, Ettiği, Mezarlığın, Hali, İçler, Acısı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı