Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 23:09 Bu haber 5629 kez okundu
 
Sandık eve geliyor
Siyaset Haberi
Sandık eve geliyor

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Milletvekilliği Genel Seçimi'nde yepyeni bir uygulama hayata geçecek. Seçmenin iradesinin tam olarak sandığa yansımasını amaçlayan yeni uygulama ile sandık başına gidemeyecek kadar hasta olan veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan vatandaşlar isterlerse seçim sandığı yaşadıkları yere kadar gidecek ve evlerinde, yataklarında olsalar bile oylarını kullanıp, iradelerini ve seçimlerini sandığa yansıtabilecekler.

EVİNDE OY KULLANACAKLAR, 12 MAYIS'A KADAR BAŞVURU YAPMALI

Bunu için yatağa bağımlı olacak kadar hasta olduklarını veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı yaşamak zorunda olduklarını gösteren bir 'sağlık raporu' veya 'belge' ile doldurulacak olan  'Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu' sağlanmış olacak ve bu belgeler, bu vatandaşların yakınları tarafından en geç 12 Mayıs günü tarihine kadar bağlı bulundukları muhtarlıklara ve ilçe seçim kurullarına ibraz edilecek.

İstenilen belgeleri, belirtilen tarihler içerisinde ibraz edebilen yatağa bağımlı vatandaşların evine ve yatağına kadar, 24 Haziran seçim günü, seçim sandıkları götürülecek. Bunun  çok önemli bir hizmet kararı olduğunu, toplumdaki her bireyin seçiminin önemsendiğinin göstergesi olduğunu belirten AK Parti Tire İlçe Başkanı M. Selman İçelli, bu durumda olan vatandaşların ve ailelerinin bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini ve 12 Mayıs gününe kadar bu başvurunun gerçekleştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

 

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sandık eve geliyor
Sandık eve geliyor
Sandık eve geliyor
Sandık eve geliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı