Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:59 Bu haber 4329 kez okundu
 
Saçlarıyla umut oldu, fark yarattı
Tire’de yaşayan Ceylin Uyar isimli küçük kız, 40 cm uzunluğundaki saçlarını kestirerek kanser tedavisi gören yaşıtlarına bağışladı.
Tire Haberi
Saçlarıyla umut oldu, fark yarattı

Tire’de yaşayan 11 yaşındaki Ceylin Uyar, küçücük yaşına rağmen büyüklerin bile yapamadığını yaptı. Kimsenin etkisi altında kalmadan saçlarını kestirip, kanser tedavisinde saçları dökülen yaşıtlarına bağışlayan Küçük Ceylin, kocaman yüreğiyle büyük bir fedakarlık örneği sergiledi.

Her şey bir ortamda konuşulan saç bağışı konusuyla başladı. Küçük Ceylin büyüklerin konuşması arasında saçların ihtiyacı olan bir başkasına bağışlanabildiğini öğrendi. Bunu üstüne internette araştırma yapan Ceylin, sosyal medya üzerinden ‘Saçım Saçın Olsun’ kampanyasını öğrendi. Kampanyanın tüm detaylarını öğrenen Ceylin, soluğu annesinin yanında aldı. Annesine saçlarını kestirip, kanserden dolayı saçları dökülen arkadaşlarına bağışlamak istediğini söyleyen Ceylin, annesinden de olumlu yanıt alınca vakit kaybetmeden kuaförün yolunu tuttu. 40 cm uzunluğundaki sırma saçlarını kuaförde kestiren Ceylin, kesilen saçlarını paketleyip kargoyla kampanya merkezine gönderdi.

“NASIL OLSA KÖKÜ BENDE”                   

Ceylin, “Bir aile ortamında büyükler saçların bağışlanabildiğini konuşuyordu. Ben de konuşulanlardan çok etkilendim. Konuyla ilgili bazı araştırmalar yaptım. Kanser tedavisi görürken saçları dökülen o kadar çok insanımız varmış ki; bunu yeni öğrendim. Bizim saçlarımız kestikçe yeniden uzuyor. Ancak o insanların saçları bir daha çıkmıyor. Bu yüzden ben de saçlarımı kestirip saçı hiç olmayan insanlara bağışlamak istedim. Nasıl olsa saçlarımın kökü bende. Bugün kestirsem de 2-3 yıl içinde saçlarım eski uzunluğuna kavuşacak. Saçlarım uzadığında bir kez daha bağışlamak istiyorum. Saçlarımı ilk kestirdiğimde morallerim çok bozulmuştu. Ama saçlarımın gideceği yeri düşündüğümde canımın sıkkınlığı geçiyor. Şu anda çok mutluyum. Sağlıklı olan herkesin saçlarını ihtiyacı olan insanlara bağışlamasını diliyorum.” dedi.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saçlarıyla, umut, oldu,, fark, yarattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı