Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 15:59 Bu haber 3309 kez okundu
 
Patlamada Hayatını Kaybeden Fabrika İşçisi için Lokma Döktürüldü
Geçtiğimiz Mayıs ayında Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrikanın kazan dairesinde yaşanan patlama sonucu hayatını kaybeden Mustafa Ulaşır için lokma döktürüldü.
Tire Haberi
Patlamada Hayatını Kaybeden Fabrika İşçisi için Lokma Döktürüldü

Patlamada hayatını kaybeden Mustafa Ulaşır’ın vefatının 40.günü münasebetiyle Tire Öğretmenevi önünde lokma hayrında bulunuldu. Talihsiz kazada hayatını kaybeden Mustafa Ulaşır’ın eşi Serap Ulaşır tarafından yapılan lokma hayrına Serap Ulaşır’ın yanı sıra çiftin iki kızı da eşlik etti. Yapılan lokma hayrı sonrası konuşan Serap Ulaşır, “Maalesef eşimi bundan 40 gün önce talihsiz bir olay sonucu kaybettik. Acımız hala ilk günkü gibi taze. Bugün de hem onun hem de tüm ölmüşlerimizin ruhuna lokma hayrında bulunduk, Rabbim mekânlarını Cennet eylesin” şeklinde konuştu.

 

Olay Nasıl Olmuştu?

 

Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde yabancı bir şirkete ait sigara fabrikasının buhar kazanında meydana gelen patlamada, Mustafa Ulaşır (45) adlı evli ve iki yetişkin çocuk sahibi işçi yaşamını yitirmişti. Buhar kazanında görevli Mustafa Ulaşır ve Sercan Özaşçı adlı işçiler 27 Mayıs Pazartesi günü sabah 09.30 civarında görevlerinin başındayken kazanda artan basınç bir anda şiddetli patlamaya dönüştü. Patlamanın etkisiyle, Mustafa Ulaşır adlı işçi olay yerinde yaşamını yitirirken, diğer işçi Sercan Özaşçı ise büyük bir şans eseri feci kazayı tek bir çizik bile almadan atlatmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Patlamada, Hayatını, Kaybeden, Fabrika, İşçisi, için, Lokma, Döktürüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı