Haber Detayı
25 Mart 2018 - Pazar 13:20 Bu haber 4553 kez okundu
 
Parti Genel Başkan Yardımcısı Çıray' dan Açıklama
Tire İYİ Parti İlçe Başkanı Atakan Duran'a yapılan hain saldırı üzerine İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı ve Parti sözcüsü Aytun Çıray'da konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.
Siyaset Haberi
Parti Genel Başkan Yardımcısı Çıray' dan Açıklama

İYİ Parti Sekreteri ve Sözcüsü Aytun Çıray da konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Saldırganın eylemini gerçekleştirmeden önce İlçe Başkanı Duran'a 'İYİ Parti'yi neden kurduklarını' sorduğunu belirten Çıray, şu ifadeleri kullandı:

Kamuoyuna;        

Tire ilçemizin İYİ Parti İlçe Başkanı ve arkadaşlarına yönelik saldırı, aslında demokrasimize yapılmış bir saldırıdır..

Bugün Saat 16:15’te İYİ Parti Tire İlçe Başkanlığı binasına gelen U.Y. (32), üst kata çıkıp, İlçe Başkanı Salih Atakan Duran ile görüşmek istediğini söylemiştir..

Ödemiş’te görevli bir öğretmen olduğunu söyleyen saldırgan, partili arkadaşlarımıza, “İYİ Parti’yi neden kurduklarını” sormuştur..

Teşkilat mensubu arkadaşlarımızın soruya yanıt verdikleri sırada içeri giren İlçe Başkanımız sayın Salih Atakan Duran da sohbete dahil olmuş, fakat U.Y. bir anda belindeki silahına davranarak, saldırı girişiminde bulunmuştur..

‘İYİ’ler tarafından etkisiz hale getirilen U.Y., silâhını iki defa ateşlemiş, çok şükür ki İlçe Başkan Yardımcımız tarafından eline müdahale edildiği için kimseye isabet ettirememiştir.

Olaydan haber olur olmaz yetkililerle yaptığım görüşmelerde, saldırganın öğretmen değil, Ödemiş ilçesinde polis memuru olduğu ve ruhsal sorunları olduğu tarafıma ifade edilmiştir.

Olay polise ve adliyeye intikal etmiştir. Adli soruşturma sonucu ne olursa olsun şahsın mümtaz ve kahraman polis teşkilâtına leke sürmesine hiçbir şekilde kabul etmez izin vermeyiz.

Başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve İYİ Parti ailesi olarak, sevgili Salih Atakan Duran ve arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor;

Olaya gerektiği gibi müdahalede bulunan emniyet mensuplarına ve yetkililere teşekkür ediyoruz.

 

AKŞENER'DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

 

 

İyi Parti Tire İlçe Başkanına yapılan menfur saldırı üzerine  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de sosyal medya hesabından konuyla ilgili mesaj yayınladı.

Akşener'in paylaşımı şöyle:

"Siyasi mücadele düşmanlık değil, millete hizmet etme yarışıdır. İYİ Parti Tire ilçe başkanımız Atakan Duran’a yapılan silahlı saldırıyı kınıyor kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Parti, Genel, Başkan, Yardımcısı, Çıray', dan, Açıklama,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Parti Genel Başkan Yardımcısı Çıray' dan Açıklama
Yorumlar
Haber Yazılımı