Haber Detayı
27 Temmuz 2015 - Pazartesi 02:07 Bu haber 68719 kez okundu
 
Özgül; “Bayındırlıların sevinci kursağında kaldı”
Bayındır Ticaret Odası Başkanı Haldun Özgül, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı planlanan bölge şantiyesi ile bölge mezbahasının Bayındır ilçe merkezi yerine Tire’ye yakın Çatal’a kurulmak istenmesi Bayındır’da hayal kırıklığı yarattığını söyledi.
Bayındır Haberi
Özgül; “Bayındırlıların sevinci kursağında kaldı”

Bayındır Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi işadamı Haldun Özgül, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Bayındır’a dev bölge şantiyesi ile bölge mezbahası kuracağı müjdesi ile adeta havalara uçan ilçe halkının sevincinin kursağında kaldığını söyledi. Başkan Kocaoğlu’nun açıklamalarıyla umutlanan Bayındırlıların, söz konusu iki tesisinde ilçeye toplam 11 buçuk km uzaklıktaki Zeytinova mahallesi yakınlarında bulunan Çatal’a kurulmasının planlandığını öğrenince hayal kırıklığı yaşadığını ifade eden Özgül, “Yıllardır özlemle beklediğimiz yatırımların ilçe merkezine yapılması daha gerçekçi olacaktı. Dev bölge şantiyesi ile bölge mezbahasının, İzmir’in güney aksı olan; Bayındır, Torbalı, Tire, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerine de hizmet vermesi planlanıyor. 2004 yılından buyana İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıyız. Yıllardır beklediğimiz yatırımlar tam ilçeye geliyor derken, iki tesisin de Zeytinova mahallesine kurulmak istendiğini öğrenince çok üzüldük. Ne yazık ki, her iki tesis de Bayındır ekonomisine katkı sağlamaktan çok uzak kalacaklar” dedi.

“İLÇE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAYACAK”

Söz konusu tesislerin Bayındır ilçe sınırları içinde olmasına rağmen, coğrafi konumları nedeniyle Tire ilçesine daha yakın olacağının altını çizen Özgül, “Olayın bir de çevre boyutu var. Şantiye ve mezbahanın arıtma tesislerine uzak olması büyük handikap. Arıtma olmadan kurulacak tesisler Zeytinova’ya çevre kirliliği açısından zarar verebilir. Bu tesislerin ısrarla Çatal’a kurulmasının bir başka nedeni ise Bayındır Belediyesi’nin Zeytinova’da arazisinin bulunduğu ve bu araziyi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne satıp, gelir elde etmek istemesi olarak gösteriliyor. Oysaki, Bergama’da kurulacak benzer şantiye için ilçe merkezine yakın 170 bin dönümlük yerin kamulaştırılacağı açıklanmıştı.  Bayındırlılar olarak, tıpkı Bergama örneğinde olduğu gibi merkeze yakın bir yerde şantiyenin ve mezbahanın kurulmasını Kocaoğlu’ndan talep ediyoruz. Aksi taktirde, Zeytinova mahallesine kurulacak şantiye ve mezbahanın Bayındıra ne kadar katkı sağlayacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

 

 

HABER: Büyük Tire Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayındır, Ticaret, Odası, Başkanı, Haldun, Özgül, İzmir, Büyükşehir, Belediyesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Özgül; “Bayındırlıların sevinci kursağında kaldı”
Özgül; “Bayındırlıların sevinci kursağında kaldı”
Yorumlar
Haber Yazılımı