Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 10:26 Bu haber 2692 kez okundu
 
Ozan Talip’ten Atakan Duran’a Anlamlı Hediye
Tireli yerel sanatçı Ozan Talip Çınar, Belediye Başkanı Atakan Duran’a yapmış olduğu bestenin sözlerini yazıyı döküp çerçevelettirerek Duran’a takdim etti.
Tire Haberi
Ozan Talip’ten Atakan Duran’a Anlamlı Hediye

Tirelilerin yakından tanıdığı sanatçı ve halk ozanı Ozan Talip Çınar geçtiğimiz günlerde Tire'nin yeni Belediye Başkanı olan Atakan Duran’a beste yapmıştı. Sözü ve müziği kendisine ait olan türküyü Duran’ı makamında ziyaret ederek seslendirmişti. Bizde gazetemizde yerel sanatçının yapmış olduğu bu güzel eseri sizlerle paylaşmıştık. Bu anlamlı olayın ardından Ozan Talip’ten Belediye Başkanına bir sürpriz daha geldi. Yapmış olduğu bu eseri yazıya döken sanatçı güzel bir çerçeve yaptırarak Belediye Başkanı’na makamında ziyaret ederek takdim etti.

 

 Bu anlamlı hediye karşısında büyük bir mutluluk yaşan Atakan Duran duygularını şu kelimelerle ifade etti. “Şehrimizin değerli ozanlarından sevgili Talip abimize şahsıma ve kurumumuza gösterdiği bu yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz de tüm mesaimizle bu bize duyulan güvene ve sevgiye layık olmaya çalışıyoruz. Allah razı olsun, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Yaşantısının bazı zamanlarında yurt dışına giden sanatçının yokluğunu her zaman hissediyoruz. Şehrimizin böyle sanatçılara, büyüklere her zaman ihtiyacı var.”

 

SANATÇI BULUŞMA SIRASINDA GÖZYAŞLARINA HÂKİM OLAMADI

 

Belediye Başkanı Atakan Duran’a olan sevgisini ve desteğini her zaman dile getiren Çınar, Atakan Duran’ın kendisi için söylediği güzel sözler karşısında çok duygulandı ve gözyaşlarına hâkim olamadı.

 

Yaşanan bu güzel olayın ardından sanatçı Talip Çınar, şunları söyledi;  “Öncelikle bana uzanan eli asla bırakmam. Tireli halkım bana el verdi gönül verdi. Ben uzakta olsam da Tirem için hep bir şeyler düşündüm. Giritliler için öncü oldum, birleştirici oldum. Giritli köyümü gün yüzüne çıkardım. Bunları yaparken bana desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Atakan Duran’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bugün de benim için çok müstesna bir gündü,  kendisine hazırlamış olduğum Türkümün sözlerini yazıya dökerek güzel bir çerçeve yaptırarak kendisine takdim ettim. Başkanımız bu hediye karşısında çok mutlu oldu. Şahsım adına söylemiş olduğu güzel kelimeler karşısında gözyaşlarıma hâkim olamadım ve ağladım. Başkanımızın bu sözleri beni çok mutlu etti. Bana olan güvenini hiçbir zaman sarsmayacağım ve ona olan desteğim her zaman sürecek her zaman göreve hazırım. Kendisine de bana vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürü Duygu Hazırol ve ekibine de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ozan, Talip’ten, Atakan, Duran’a, Anlamlı, Hediye,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ozan Talip’ten Atakan Duran’a Anlamlı Hediye
Ozan Talip’ten Atakan Duran’a Anlamlı Hediye
Ozan Talip’ten Atakan Duran’a Anlamlı Hediye
Yorumlar
Haber Yazılımı