Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 23:29 Bu haber 5853 kez okundu
 
Okuroğlu İYİ Parti'nin İlçe Başkanı oldu
Siyaset Haberi
Okuroğlu İYİ Parti'nin İlçe Başkanı oldu

İYİ Parti Tire İlçe kurucu Başkanı Atakan Duran'ın Partisinin İzmir Milletvekili Aday Adayı olmasından dolayı ilçe başkanlığı görevinden istifa etmişti. Duran'ın görevinden ayrılmasının ardından İlçe Teşkilat Başkanı İlker Bingül geçici olarak ilçe başkanlığı görevini yürütmeye başlamıştı. İYİ Parti Tire İlçe Başkanlığındaki bu geçici durum İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin aralarından bir ismi İlçe Başkanı olarak seçmesi ile şimdilik son buldu. Partinin ilçe muhasibi Hayati Okuroğlu, kurucu başkan Duran'ın önerisi, geçici başkan Bingöl'ün teklifi ve yönetim kurulu üyelerinin oyları ile yeni ilçe başkanı seçildi. Hayati Okuroğlu, oy birliği ile seçildi ve İYİ Parti'nin yeni ilçe başkanı oldu.

"PARTİMİZDE LİYAKATA ÖNEM VERİLİR"

Konuyla ilgili olarak kısa bir görüş bildiren İYİ Parti Tire İlçe Kurucu Başkanı ve İzmir Milletvekili Aday Adayı S. Atakan Duran, "İYİ Parti, hiçbir partinin devamı değildir. Bizim partide liyakat ve ortaya konan çaba önemlidir ve görev alan arkadaşlarımızın bu konudaki yetenek ve özelliklileri dikkate alınır. Hayati arkadaşımız, dört üniversite bitirmiş birikimli bir arkadaşımızdır. Kendisine görevinde başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

HAYATİ OKUROĞLU KİMDİR ?

Tirelilerin yakından tanıdığı bir isim olan Hayati Okuroğlu, 1985 yılında Tire'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Tire'de tamamlayan Okuroğlu'nun oldukça geniş ve etkileyici bir akademik eğitim yaşamı var. Üç farklı üniversitenin dört farklı bölüm/fakültesini bitirmiş ve 4 üniversite diplomasına sahip bir isim olan Okuroğlu; Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İthalat İhracat Bölümü, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümlerini bitirdi. Mali müşavirlik mesleği ile uğraşan Okuroğlu, İYİ Parti'nin Tire'deki kurucu yönetiminde yer alan isimlerinden biri. Okuroğlu, daha önce mensubu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nde İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

 

 

HABER:  Yiğit SOYLU

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okuroğlu, İYİ, Parti'nin, İlçe, Başkanı, oldu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Okuroğlu İYİ Parti'nin İlçe Başkanı oldu
Okuroğlu İYİ Parti'nin İlçe Başkanı oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı