Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 15:41 Bu haber 918 kez okundu
 
OKUL SERVİSLERİNDE UMUTLU BEKLEYİŞ
Pandemi nedeniyle aylardır kontak çeviremeyen Tireli okul servisi esnafı, 1 Mart’ta başlaması planlanan yüz yüze eğitimi umutla bekliyor.
Gündem Haberi
OKUL SERVİSLERİNDE UMUTLU BEKLEYİŞ

Geçen yıl Mart ayında ilk koronavirüs vakasının görüldüğü Türkiye’de eğitimde bir takım önlemler alınırken öğrenciler uzaktan eğitime geçmişti. Geçen yaklaşık bir yıllık süreçte pandeminin seyrine göre farklı kararlar alınırken Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yüz yüze eğitim konusunda son karar verildi. Buna göre 15 Şubat itibariyle köy okullarında ve bağımsız anaokullarında yüz yüze eğitim için ders zili çalarken gözler Mart ayına çevrildi. Buna göre 1 Mart itibariyle de Türkiye genelinde tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında yüz yüze eğitimin başlaması planlanıyor.

 

ESNAF BEKLEYİŞ İÇİNDE

Aylardır kontak kapatan Tireli okul servisi esnafı da gözünü 1 Mart’a çevirdi.

Tire'de  aylardır iş yapmayan şoförler esnafının umutlu bekleyişinin sürdüğünü dile getirdi. Araçların belgeleriyle ilgili her hangi bir sorun olmadığını dile getiren bazı şoförler, “Talep gelmesi halinde araçlarımız ve biz şoförler hizmet vermek için hazırız. Umuyoruz ki Mart ayında tekrardan işlerimizin başına dönebilir, evlerimize ekmek götürürüz. Sürecin biran önce atlatılması tek temennimiz, araçlarımızda gerekli hijyen önlemlerini alacağız hazırlıklarımız tamam, gelecek olan güzel haberleri bekliyoruz."dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OKUL, SERVİSLERİNDE, UMUTLU, BEKLEYİŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı