Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:46 Bu haber 4894 kez okundu
 
Okul Bahçeleri Otopark Olmaya Devam Ediyor
Okulların kapanmasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığının talimatıyla, okul aile birliğine katkı sağlamak amacıyla, bazı okullar bahçelerini otopark olarak kullanmaya başladı. İlçemizde Ahi Evran Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi'nden sonra ŞAİK de okul bahçesini otopark olarak kullanıma açtı.
Tire Haberi
Okul Bahçeleri Otopark Olmaya Devam Ediyor

Son yıllarda hızla yapılanan ancak zamanında gereken önemin verilmemesinden dolayı yeterli miktarda otopark alanı ayrılmayan ilçemizde, okul bahçeleri, özellikle yaz aylarında yaşanan ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla otopark kullanımına açıldı. Okul bahçelerinin yaz sezonu boyunca otopark olarak kullanılması konusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yasal hale geldi.

 

Şehit Albay Lisesi de dahil oldu

 

İlçemizde de ilk olarak bu talimat doğrultusunda Ahi Evran Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi okul bahçesini belirli bir ücret karşılığında otopark olarak kullanmaya başlamıştı. Okul aile birliğine destek amaçlı yürütülen bu uygulamaya Kurtuluş İlköğretim Okulu da ilçemizde kurulan pazar dolayısıyla araç yoğunluğunun olduğu Salı günü okul bahçesini otopark olarak kullanıma açmıştı. Bu okulların yanına şimdi de Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi de dahil oldu. Hafta içi otopark olarak kullanılacak okul sabah 08:30'dan akşam 18:00'e kadar hizmet verecek. İlçe pazarının kurulduğu salı günü ise otopark açılış saati 08:00, kapanış saati ise 20:00 olacak. Bu uygulamayla birlikte vatandaşlar belli bir ücret karşılığında okul bahçelerine araçlarını park ederek hem trafik yoğunluğunu azaltacak, hem de dolaylı yoldan eğitime katkı sağlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, Bahçeleri, Otopark, Olmaya, Devam, Ediyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Okul Bahçeleri Otopark Olmaya Devam Ediyor
Okul Bahçeleri Otopark Olmaya Devam Ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı