Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 14:52 Bu haber 1732 kez okundu
 
Öğrencilerden Bilim Fuarı
Tire Atatürk Ortaokulu öğrencileri, bugün TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında hazırladığı projelerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.
Eğitim Haberi
Öğrencilerden Bilim Fuarı

Atatürk Ortaokulu, bu yıl 3.sünü düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını bugün yaptı. TÜBİTAK 4007 Bilim Fuarı kapsamında Okul binasında düzenlenen fuarda öğrencilerin değerli fikirleri ve ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Bilim ve sanatla iç içe olan Atatürk Okulu öğrencileri, bu yıl 6 Fen bilimleri, 4 Matematik, 4 Edebiyat, 1 Müzik, 1 Resim,2 İngilizce, 1 Tarih, 1 Din Kültürü projesi olmak üzere toplam 20 proje hazırladı.

 

Fuarın açılışında konuşan okul Müdürü Fatih Kuş, “Ülkemizde bilim kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik olarak oluşturulan TÜBİTAK Bilim Fuarları öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. Bizler de Atatürk Ortaokulu olarak işte bu amaç doğrultusunda okulumuzda 2016-2017 eğitim yılından bu yana bu fuarların 3.sünü düzenliyoruz. Dolayısıyla gelenekselleşme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. "dedi.

 

Projenin başvuru, hazırlık aşamalarından sergilenmesine kadar emek ve destek veren tüm öğretmenlere ve değerli fikirlerini ürünleştirmek için ter döken öğrencilere teşekkür eden KUŞ, sözlerine şöyle devam etti:  " Okumayı, düşünmeyi, uygulamayı ve son olarak da neticelendirmeyi teşvik etmek, Güçlü bir Türkiye için “ben de buradayım” diyebilen nesiller yetiştirmektir dileğimiz."

 

Açılış için özel olarak hazırlanan Tarihi Tire Bandosunun mini konserinin ardından konuşan Proje koordinatörü Fen Bilgisi Öğretmeni Ebru Düzgün, “Büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki; ‘Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır.’ bu düşünce ışığında öğrencilerimizden gelen her fikri değerlendirerek onlara projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmaları için ortam hazırlamaya çalıştık.” dedi.

 

Daha sonra Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz, AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, MHP Tire İlçe Başkanı Bilal Kıvrak ve Okul Müdürü Fatih Kuş birlikte fuarın açılış kurdelesini kesti. Açılışından ardından konuklar fuar stantlarını gezdi öğrencilerden bilgi aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilerden, Bilim, Fuarı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Öğrencilerden Bilim Fuarı
Öğrencilerden Bilim Fuarı
Öğrencilerden Bilim Fuarı
Öğrencilerden Bilim Fuarı
Öğrencilerden Bilim Fuarı
Öğrencilerden Bilim Fuarı
Yorumlar
Haber Yazılımı